• Посилання скопійовано

Донарахування ЄСВ при звільненні працівника, після його перебування у щорічній відпустці

Працівник з 01.08.2017 р. йде у щорічну відпустку на 15 календарних днів, а опісля – звільняється. Чи потрібно донарахувувати ЄСВ до мінімального страхового платежу при звільненні, якщо сума виплачених відпускних та сума розрахункових за відпрацьований час менші ніж мінімальна зарплата (відпускні нараховані в липні)?

Компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також суми відпусткових складають фонд додаткової зарплати відповідно до пп. 2.2.12 Інструкції №5. Тому такі суми оподатковуються всіма "зарплатними податками": утримується ПДФО та військовий збір та нараховується ЄСВ у розмірі 22%. 

За умовами ситуації розуміємо, що у липні була виплачена зарплата за липень та відпусткові за серпень. Такі виплати слід показати у таблиці 6 Звіту з ЄСВ окремо: суму зарплати та окремо у графі 10 з кодом 10 — суму відпусткових. У графі 11 проставляється місяць за який проведено нарахування — 08.2017. 

У липні працівник відпрацював повний місяць, тому сума ЄСВ не може бути нижче від мінімального страхового внеску (3200 х 22% = 704,00 грн). Згідно з п. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ сума єдиного внеску доплачується до мінімального за умови перебування у трудових відносинах працівника повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця. Також див. п. 8 розділу ІІІ Порядку №449.  

У серпні,  датою звільнення (в цьому разі це останній день відпустки) буде виплачено "розрахункові" - компенсацію за невикористані дні відпустки. Наприклад, 15 серпня 2017 р. працівника звільнено з основного місця роботи. При звільнені виплачується сума грошової компенсації за невикористані дні відпустки та нараховується ЄСВ. У цьому випадку сума ЄСВ може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Пояснюється це тим, що в даному випадку, за умовами прикладу працівник у серпні відпрацював не повний місяць, тому доплачувати до розміру мінімального внеску не потрібно. 

Факт звільнення працівника відображається у таблиці 5 Звіту з ЄСВ, звідки і буде видно, що працівник перебував у трудових стосунках не повний місяць. У графі 15 таблиці 6 також слід відобразити фактичну кількість календарних днів трудових відносин протягом місяця.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»