Відповідно до п.1.ч.1.ст.4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юрособи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують:
- працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством;
- працю фізосіб за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізособою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юросіб та фізосіб — підприємців).
Базою для нарахування ЄСВ для зазначених вище платників, є:
- сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону "Про оплату праці";
- сума винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
ЄСВ встановлюється у розмірі 22% до визначеної бази нарахування єдиного внеску.
Для найманих працівників у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.
При нарахуванні зарплати (доходів) фізособам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску у розмірі 22%, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Якщо підприємство-платник ЄП, не має найманих працівників але використовує працю фізосіб на умовах цивільно-правового договору, лише у цьому випадку виникає обов’язок сплати ЄСВ. У цьому випадку базою нарахування є сума винагороди на яку треба нарахувати ЄСВ у розмірі 22%. Донараховувати ЄСВ до мінімального страхового внеску, якщо сума винагороди є меншою за 3200.00 грн, як наслідок сума ЄСВ буде меншою за 704.00 грн, не треба, якщо послуги надає фізособа, яка не працює на цьому підприємстві. У цьому випадку слід подати Звіт з ЄСВ із заповненими таблицями 5 та 6.
Як сказано у п. 11 розділу II Порядку №435, якщо юрособи або фізособи - підприємці не використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт з ЄСВ за найманих працівників до органів доходів і зборів ними не подається.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись