Щодо мінімального розміру оплати праці
З 01.01.2017 р. існує правило, встановлене ст. 3-1 Закону про оплату праці, що при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна зарплата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.
Оскільки в запитанні не зазначено розмір окладу працівника та кількість відпрацьованих ним у квітні 2017 року днів, важко сказати, чи було виконано це правило. В будь-якому разі, ви можете це перевірити самостійно: за фактично відпрацьовані дні працівнику потрібно було нарахувати зарплату в розмірі не нижче 3200/норма праці в травні 2017 р., встановлена для такого працівника х фактично відпрацьований працівником у травні 2017 р. час.
Якщо нарахована зарплата була нижче, потрібно зробити донарахування такої зарплати до мінімального розміру.
Щодо мінімального страхового внеску з ЄСВ
Згідно із ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22 %).
Базою для нарахування ЄСВ у травні 2017 року, як було встановлено у червні 2017 року, є 2200 + 500 = 2700 грн. Така база нижча за 3200 грн. (розмір мінімальної зарплати у 2017 році), отже саме розмір мінімальної зарплати повинен бути базою для нарахування ЄСВ.
Але не в усіх випадках це правило працює – докладніше про це в таблиці від податківців >>>
Якщо вам все ж таки потрібно буде виходити з бази 3200 грн, то у червні 2017 р. потрібно зробити донарахування ЄСВ за травень 2017 р.: (3200 – 2700) х 22% = 110 грн.
У Звіті з ЄСВ за червень 2017 р. таке донарахування потрібно буде відобразити в таблиці 6 окремим рядком:
- із кодом типу нарахувань «13» (в графі 10) із зазначенням місяця і року, за які проводиться донарахування – у вашому випадку це буде травень 2017 р.
Слід сказати, що таке донарахування не вважатиметься помилкою, отже, не вимагатиме зазначення суми ЄСВ як донарахованої за минулий період у таблиці 1 Звіту з ЄСВ.
Адже таке донарахування (у місяці, коли надано листок непрацездатності і остаточно з’ясовано місячну суму доходу і базу нарахування ЄСВ за місяць, коли працівник хворів) рекомендують проводити самі податківці (див. посилання, наведене вище):
- для працівника (за основним місцем роботи) у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (суму лікарняних буде визначено після надання листка непрацездатності.