• Посилання скопійовано

Сплата ЄСВ у місяці, в якому працівник був на лікарняному

В травні 2017 р. працівнику нарахували зарплату - 2200,00 грн (частину місяця він був на лікарняному), що й було відображено у звіті додатку 4 ЄСВ. В червні 2017 р. працівник надав листок непрацездатності і йому нарахували лікарняні - 500,00 грн. Чи треба доплачувати працівникові до мінімального розміру зарплати та ЄСВ до мінімального розміру страхового внеску, та як це відобразити у Звіті з ЄСВ (додатку 4)?

Щодо мінімального розміру оплати праці

З 01.01.2017 р. існує правило, встановлене ст. 3-1 Закону про оплату праці, що при невиконанні працівником у повному обсязі місячної (годинної) норми праці мінімальна зарплата виплачується пропорційно до виконаної норми праці. 

Оскільки в запитанні не зазначено розмір окладу працівника та кількість відпрацьованих ним у квітні 2017 року днів, важко сказати, чи було виконано це правило. В будь-якому разі, ви можете це перевірити самостійно: за фактично відпрацьовані дні працівнику потрібно було нарахувати зарплату в розмірі не нижче 3200/норма праці в травні 2017 р., встановлена для такого працівника х фактично відпрацьований працівником у травні 2017 р. час. 

Якщо нарахована зарплата була нижче, потрібно зробити донарахування такої зарплати до мінімального розміру. 

 

Щодо мінімального страхового внеску з ЄСВ

Згідно із ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки ЄСВ (22 %).

Базою для нарахування ЄСВ у травні 2017 року, як було встановлено у червні 2017 року, є 2200 + 500 = 2700 грн. Така база нижча за 3200 грн. (розмір мінімальної зарплати у 2017 році), отже саме розмір мінімальної зарплати повинен бути базою для нарахування ЄСВ. 

Але не в усіх випадках це правило працює – докладніше про це в таблиці від податківців >>>

Якщо вам все ж таки потрібно буде виходити з бази 3200 грн, то у червні 2017 р. потрібно зробити донарахування ЄСВ за травень 2017 р.:  (3200 – 2700) х 22% = 110 грн. 

У Звіті з ЄСВ за червень 2017 р. таке донарахування потрібно буде відобразити в таблиці 6 окремим рядком: 

  • із кодом типу нарахувань «13» (в графі 10) із зазначенням місяця і року, за які проводиться донарахування – у вашому випадку це буде травень 2017 р. 

Слід сказати, що таке донарахування не вважатиметься помилкою, отже, не вимагатиме зазначення суми ЄСВ як донарахованої за минулий період у таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

Адже таке донарахування (у місяці, коли надано листок непрацездатності і остаточно з’ясовано місячну суму доходу і базу нарахування ЄСВ за місяць, коли працівник хворів) рекомендують проводити самі податківці (див. посилання, наведене вище):

  • для працівника (за основним місцем роботи) у якого початок та закінчення лікарняного припадають на різні місяці, ЄСВ у місяці початку лікарняного, нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще не є відомою (суму лікарняних буде визначено після надання листка непрацездатності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241661
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202437
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024305
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241271