• Посилання скопійовано

Помилка у звіті з ЄСВ: чи можливо виправити?

Підприємець зареєструвався у травні 2013 року. За 2013 р. він подав звіт з ЄСВ (додаток 5), в якому зазначив ЄСВ за цілий рік. В результаті цього у підприємця виникла недоїмка за січень-квітень 2013 р., оскільки за ці місяці ЄСВ ним не сплачувався. Чи можна виправити цю помилку?

Як зараз зазначають податківці в «ЗІР»,  відповідно до п. 16 розд. II Порядку № 435 відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Отже, сума самостійного визначеного у такому Звіті ЄСВ єдиного внеску фізсобами - підприємцями підлягає сплаті на загальних підставах та не підлягають скасуванню.   У разі несвоєчасної сплати самостійно визначеного зобов’язання такі особи несуть відповідальність відповідно до ст. 25 Закону про ЄСВ.

Таким чином, підприємець має проблему, вирішення якої законодавчо не встановлене. Адже у розділі V «Виправлення помилок» Порядку № 435 немає спеціальних норм щодо виправлення помилок у Звіті щодо ЄСВ за формою додатку 5 до цього Порядку. І сама форма цього Звіту не містить таких видів як «скасовуюча» або «додаткова». 

Раніше податківці у «ЗІР» пропонували неофіційний шлях для вирішення цієї проблеми: «При допущенні помилки в таблицях 1-3 додатка 5 звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, фізособі – підприємцю, необхідно після проведеної звірки подати до контролюючих органів звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 звіту. При цьому, якщо звіт подається за декілька років одночасно, формується один титульний аркуш і окремо таблиця 3 додатка 6 за кожний рік».  Але зараз такої консультації серед чинних на сайті ДФСУ немає. 

Отже, підприємець може звернутися до ДПІ за місцем обліку із проханням відкоригувати дані раніше поданого ним звіту, але оскільки порядок такого коригування законодавчо не встановлений, податківці можуть йому в цьому відмовити.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241661
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202437
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024305
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241271