• Посилання скопійовано

Сплата ЄСВ підприємцем при поданні ліквідаційного звіту за формою Додатка 5

Підприємець припинив держреєстрацію 18.01.2017 р. При поданні звіту з ЄСВ за формою Д 5 податківці вимагають сплатити ЄСВ за січень. Чи правомірні їх вимоги? Чи може підприємець уникнути сплати ЄСВ на підставі законопроекту №5633, за яким пропонується звільнити підприємців, що подали заяви на припинення протягом І кварталу 2017 р., від сплати мінімального внеску з ЄСВ?

Відповідно до ч. 8 ст. 4 Закону України від 15.05.2003 р. №755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” фізична особа - підприємець позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності цією фізичною особою.

Таким чином, останнім періодом, за який необхідно сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи. У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою – підприємцем, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту. Відповідно ЄСВ необхідно сплатити до дати подання Звіту включно. Так зазначають податківці у листі від 30.12.2016 р. №41658/7/99-99-13-02-01-17. Отже, в цьому випадку потрібно буде сплатити ЄСВ за січень 2017 до подання ліквідаційного звіту.

Законопроект №5633 «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо гарантування прав і законних інтересів суб'єктів малого і середнього підприємництва» станом на 04.01.2017 р. одержано Верховною радою та очікує розгляду. Згідно ст. 91 Конституції України Верховна Рада України приймає закони, постанови та інші акти більшістю від її конституційного складу, крім випадків, передбачених Конституцією.  Згідно зі ст. 94 Конституції закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування. Отже, якщо законопроект №5633 буде прийнято та відповідний закон набере чинності, то тільки після цього можна буде не платити мінімальний внесок з ЄСВ. Наразі такий закон ще не прийнято.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»