Запитання: 1) Чи застосовувати понижуючий коефіцієнт до всієї суми зарплатні, чи лише до 2-ї її частини, якщо закон №219 набрав чинності 13.03.2015 року, а аванс за березень сплачено 13.03.2015 року без понижуючого коефіцієнта?
2) Чи включаються в розрахунок працюючі інваліди , оскільки інша ставка ЄСВ? Якщо ні, то які дії потрібно з ними виконати?
3) Умови застосування коефіцієнта – для застосування понижуючого коефіцієнта необхідно збільшити базу нарахування єдиного внеску мінімум на 20 % кожній застрахованій особі окремо чи загальну базу нарахування єдиного внеску мінімум на 20 %?
4) Якщо на підприємстві є договори ЦПХ та трудові договори (працівники), то який порядок розрахунку: окремо ЦПХ, окремо трудові договори, чи все разом?
Відповідь:
1) На нашу думку, застосовувати коефіцієнт можна до зарплати, яка була нарахована починаючи з 13.03.2015 г. Але з цього приводу слід дочекатися роз’яснень з боку ПФУ та ДФСУ.
2) В п. 9-5 р. VIII Закону про ЄСВ зазначено, що понижуючий коефіцієнт застосовується до розміру єдиного внеску, встановленого частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 цього Закону. А ставка ЄСВ, яка встановлена для роботодавців, в яких працюють інваліди, встановлена ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ, отже, до неї понижуючий коефіцієнт застосовувати не можна. Втім, виключення інвалідів з розрахунку відповідності критеріям та самого понижуючого коефіцієнту Законом про ЄСВ не передбачено.
3) Критерій застосування понижуючого коефіцієнту наголошує: база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці (далі - БН(зо) збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу.
4) Окремого порядку розрахунку коефіцієнта та критеріїв його застосування в розрізі видів доходів п. 9-5 р. VIII Закону про ЄСВ не передбачено. Тобто, це один коефіцієнт, який розраховується для усіх доходів, для яких передбачено його застосування, і в розрахунку відповідності критеріям до уваги береться база нарахування ЄСВ, тобто, загальний показник за всіма доходами, зазначеними в п. 9-5 р. VIII Закону про ЄСВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити