Запитання: З січня застосовуємо коефіцієнт 0,4. По бухобліку на 65,1 рахунку, після перерахування кошів, залишається сума заборгованості. Як правильно по бухгалтерському та податковому обліку проводити ці суми? І яка сума стає на витрати по податковому обліку, - з урахування коефіцієнта 0,4, чи загальна сума нарахувань по ЄСВ?
Відповідь: Відповідно до п. 24 П(С)БУ 16 «Витрати», затвердженого наказом Мінфіну України від 31.12.1999 р. №318 відрахування на загальнообов'язкове державне соціальне страхування включаються до складу елемента витрат "Відрахування на соціальні заходи".
Згідно п. 6 П(С)БУ 16 витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.
Внаслідок застосування пільгового коефіцієнту відбувається зменшення витрат підприємства, оскільки зменшується фактична ставка ЄСВ. Отже, підприємство воно може нараховувати витрати у розмірі, в якому вони понесені із коригуванням на знижувальний коефіцієнт, оскільки це і є його фактичні витрати на соц..страхування.
В податковому обліку з 01.01.2015 р, об’єктом оподаткування є прибуток, який визначається шляхом коригування фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень бухгалтерського обліку (пп. 134.1.1 ПКУ). Таким чином, витрати зі сплати ЄСВ, нараховані із застосуванням знижувального коефіцієнту, враховуються при формуванні об’єкту оподаткування податком на прибуток.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити