Чинним законодавством встановлено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Платники єдиного внеску, які сплачують ЄСВ нарахований за календарний місяць за найманих працівників, мають сплати ЄСВ не пізніше 20-го числа наступного місяця, а фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний внесок щоквартально мають розрахуватись за ЄСВ до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.
Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.
У разі несвоєчасної або неповної сплати ЄСВ до платника застосовуються фінансові санкції передбачені чинним законодавством, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та веденні обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску регламентовано Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08 липня 2010 №2464-VI зі змінами та доповненнями.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись