• Посилання скопійовано

Засвідчення витягу з рішення експертної команди оцінювання повсякденного функціонування особи та перевірка його справжності

Витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, засвідчений електронною печаткою МОЗ, є таким, що вважається засвідченим належним чином. Якщо роботодавцю потрібно перевірити справжність документа, він може здійснити його перевірку через держсервіси перевірки

Податківці у підкатегорії  201.04.01 ЗІР інформували, що згідно з Законом  №4170-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» повноваження, права й обов’язки медико-соціальних експертних комісій щодо проведення медико-соціальної експертизи, а також повноваження, права й обов’язки Центральної медико-соціальної експертної комісії Міністерства охорони здоров’я України припинено 31.12.2024.

Відповідно до ст. 3 Закону №875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» із змінами та доповненнями інвалідність повнолітній особі встановлюється за результатами оцінювання повсякденного функціонування особи, проведеного експертною комісією з оцінювання повсякденного функціонування особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою КМУ від 03.12.2009 року №1317 було затверджено Положення про медико-соціальну експертизу, яке втратило чинність відповідно постанови КМУ від 15.11.2024 року №1338 «Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи».

Згідно з пп. 2 Постанови №1338 (до введення в дію Закону №4170):

  • з 1 січня 2025 року експертиза щодо встановлення інвалідності відповідно до законодавства для повнолітніх осіб проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи, сформованими відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Постановою №1338, до складу яких можуть входити лікарі, які мають право проводити оцінювання повсякденного функціонування особи відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Постановою №1338, а також Центром оцінювання функціонального стану осіб відповідно до Положення про експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого Постановою №1338;
  • проведення оцінювання повсякденного функціонування особи організовується в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я відповідно до Положення про експертну команду.

За потреби та/або в разі відсутності затвердженої спроможної мережі закладів охорони здоров’я на території регіону оцінювання повсякденного функціонування особи проводиться також у визначених Міністерством охорони здоров’я (далі – МОЗ) закладах охорони здоров’я державної форми власності та визначених розпорядженням начальника (голови) обласної, Київської міської державної адміністрації (військової адміністрації) за погодженням з МОЗ закладах охорони здоров’я комунальної форми власності;

  • оцінювання повсякденного функціонування особи проводиться з використанням електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи після початку її функціонування.  Відповідно до абзацу 11 пп. 3 Постанови №1338 особам з інвалідністю, повторний огляд яких був призначений з 01 січня 2025 року, але які не пройшли його своєчасно, строк інвалідності продовжується до дати прийняття рішення за результатами проведення оцінювання повсякденного функціонування, але не довше ніж до 01 липня 2025 року.

Відповідно до п. 53 Порядку оцінювання після проведення оцінювання, прийняття та підписання в електронній системі рішення експертної команди на адресу електронної пошти особи, яка проходила оцінювання, надсилається витяг із рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи щодо встановлення інвалідності, що формується в електронній системі у зв’язку з прийнятим рішенням, та рекомендації у зв’язку з прийнятим рішенням, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі встановлення інвалідності). У разі відсутності електронної пошти зазначені документи надсилаються протягом п’яти календарних днів засобами поштового зв’язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адресу задекларованого / зареєстрованого місця проживання (перебування).

Витяг з прийнятого рішення та рекомендації у зв’язку з прийнятим рішенням, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі встановлення інвалідності), також відображаються в електронній системі для лікаря, який направив, та за запитом особи можуть бути роздруковані та надані їй у паперовій формі.

Абзацом 7 пп. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції №449 визначено, що підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є належним чином засвідчений Витяг щодо встановлення інвалідності, отриманий відповідно до Постанови №1388, або копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи інвалідності, яка видана до 1 січня 2025 року.

Нарахування єдиного внеску в розмірах, визначених в абзацах 3-5 пп. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції №449, здійснюється роботодавцем із дати отримання від працівника документів щодо встановлення інвалідності та проводиться протягом строку, встановленого Постановою №1338 (абзац восьмий пп. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції №449).

Отже, працівник має право надати роботодавцю Витяг, який надходить на його електронну пошту у форматі PDF і засвідчується електронною печаткою МОЗ. Електронна печатка МОЗ системою накладається автоматично, що підтверджує справжність документа та захищає його від підробок.

Якщо роботодавцю потрібно перевірити справжність документа, він може здійснити перевірку Витягу через державні сервіси перевірки:

Також можна надати Витяг у паперовому вигляді, роздрукувавши його. Якщо роботодавець вимагатиме перевірку автентичності Витягу, можна надати протокол перевірки. Протокол перевірки є додатковим підтвердженням, що цей документ дійсно підписано МОЗ.

Враховуючи зазначене, Витяг, засвідчений електронною печаткою МОЗ, є таким, що вважається засвідченим належним чином.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»