Відповідно до ч. 14-1 ст. 8 Закону про ЄСВ єдиний внесок для платника — резидента Дія. Сіті, який у календарному місяці відповідав вимогам, визначеним пп. 2, 3 ч. 1, п. 10 ч. 2 ст. 5 Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», встановлюється:
- на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці — у розмірі мінімального страхового внеску;
- на суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами, укладеними у порядку, передбаченому Законом України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», — у розмірі мінімального страхового внеску.
Отже, ЄСВ за кожного найманого працівника резидент Дія Сіті нараховує за ставкою 22% від МЗП (замість фактичної), незалежно від того, чи є працівник особою з інвалідністю чи ні, оскільки нарахування ЄСВ за ставкою 8,41% (на осіб з інвалідністю) для резидентів Дія Сіті законодавством не передбачено.
Також не передбачено законодавством жодних особливостей щодо подання єдиної звітності по зарплаті резидентами Дія Сіті. Як і не передбачено окремого коду КЗО для відображення саме працівників з інвалідністю, які працюють у резидента Дія Сіті.
Незалежно від того, чи призвела допущена помилка до завищення, чи до заниження суми винагороди, виправлення у відповідних додатках єдиної звітності можна зробити через подання єдиної звітності з типом «Уточнюючий» того кварталу, в якому виявлено помилку, або ж з типом «Звітний» (за поточний звітний квартал), зазначивши у додатку 1 у графі 10 належний місяць в якому помилку допущено».
У додатку Д1 для виправлення помилки за працівником формують окремий рядок:
- у графі 09 — КТН «3» (зменшення бази) або «2» (збільшення бази);
- у графі 10 зазначають місяць і рік, за який виправляється помилка;
- у графі 16 — суму, яку потрібно зняти/додати.
Водночас графу 17 не заповнюють, тому що ЄСВ сплачено з МЗП.
Якщо базу нарахування потрібно зняти, то у підсумковому рядку додатка 1 скориговані суми відображають зі знаком «мінус», бо коригуючий рядок має КТН «3», тобто загальний рядок буде менший на скориговані суми. Отже, при донарахуванні винагороди за КТН «2» знак не ставлять.
У рядку 061 фіксують, що подається додаток 1 та кількість аркушів до нього. Але, подаючи єдину звітність із типом «Уточнюючий», рядки з 07 до 110 не заповнюють.
У додатку 4ДФ виправлення потрібно провести через подання єдиної звітності тільки з типом «Уточнюючий» за відповідний квартал, в якому виявлені помилки та який міститиме два рядки:
1) при зменшенні винагороди:
- 1-й рядок заповнюють аналогічно, як було подано у звітній звітності, і в графі 10 зазначають ознаку «1» (рядок на вилучення);
- 2-й рядок заповнюють із правильною сумою винагороди, сумою ПДФО та ВЗ і в графі 10 зазначають ознаку «0» (рядок на введення).
ПДФО та ВЗ з різниці стануть переплатою;
2) при збільшенні винагороди також буде два рядки, які заповнюють аналогічно, як і при зменшенні винагороди, але ПДФО та ВЗ потрібно буде доплатити.
Водночас, у рядку 064 зазначають, що подається додаток 4ДФ, та кількість аркушів до нього, рядки з 07 до 110 не заповнюють.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити