Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Виправлення рядків 4.1 та 5.1 таблиці 1 Звіту з ЄСВ

У звіті з ЄСВ за грудень 2020 р. в таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» помилково заповнено р. 4.1 та р. 5.1, проте ці дані не відображені в таблиці 6, що призвело до неіснуючої переплати. Як зараз виправити цю помилку, оскільки ці суми впливають на нарахування в е-кабінеті?

Нагадаємо, в таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» помилкового Звіту з ЄСВ у рядку 4.1 зазначалася сума донарахованого ЄСВ, а у рядку 5.1  - сума, на яку зменшено ЄСВ.

Редакція Порядку №435 та сама форма таблиці 1 не дозволяла виправити більшість помилок, допущених при її складанні. І подати окремо таблицю 1 з виправленнями було неможливо. Сама ж таблиця 1 Звіту з ЄСВ формувалася на підставі даних таблиці 6. Тож виправляти в ній дозволено було помилки минулих звітних періодів лише у поточному звітному періоді, шляхом застосування рядків 4 та 5. І це мали бути саме помилки щодо сум ЄСВ та доходу, на який цей ЄСВ нараховано.

Тобто рядки 4 та 5 в таблиці 1 формувалися шляхом нарахування сум ЄСВ на суми виплат нарахованої заробітної плати/доходу у межах максимальної величини, що вказані в таблиці 6 з урахуванням кодів типу нарахувань з зазначенням у рядку «Зміст помилки» періоду, в якому виявлено помилку, та суми і виду виплати, на яку не нараховано та/або зайво нараховано єдиний внесок. 

У ситуації, що склалася у грудні 2020, де помилково були відображені суми в зазначених рядках, що призвели до неіснуючої переплати, можна було б виправити в об’єднаній звітності, якби ці суми знайшли своє відображення у таблиці 6.

Оскільки, згідно з пп. 8 п. 9 Порядку № 4 платник єдиного внеску у звітному (податковому) періоді може провести коригування та виправити помилку, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, здійснити донарахування або зменшення єдиного внеску, застосовуючи коди типу нарахувань, передбачені п. 1 розд. IV даного Порядку.

Тобто, платник єдиного внеску у Додатку 1 Об'єднаної звітності за звітний період може провести коригування та виправити помилку, яка стосується сум єдиного внеску, допущену у попередніх звітних (податкових) періодах, шляхом донарахування або зменшення єдиного внеску, застосовуючи коди типу нарахувань 2 або 3. І тільки тоді сума помилкової переплати потрапить у рядки 6.1 та 6 розд. І титульного аркушу об’єднаної звітності.

Оскільки, в даній ситуації, відсутня прив’язка рядків 4.1 та 5.1 до таблиці 6, виправити таку помилку за допомогою об’єднаної звітності неможливо.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі