Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Чи є можливість подати уточнюючий Додаток 5 ФОПу на ЗСО?

ФОП на ЗСО, подано Додаток 5 за 2019 рік у встановлені строки. Зараз самостійно виявлено помилку у нарахуванні доходу (дохід занижений(. Чи правильно буде здати уточнену Декларацію про майновий стан та доходи, та не запрошуючи податкові органи на перевірку ЄСВ, перерахувати суму збільшеного зобов'язання з ЄСВ, штрафу та пені?

Відповідно до п. 16 розділу ІІ Порядку №435 відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску після закінчення терміну його подання (форма №Д5) є страхувальник.

Помилки, що стосуються грошових показників (арифметична помилка, невірно порахована сума доходу/ЄВ, заповнено не ту таблицю форми № Д5, або, зокрема, за звітні періоди після 01.01.2018 у таблиці 1 форми № Д5 невірно вказано код категорії застрахованої особи тощо) у Звіті можуть бути виявлені при документальній перевірці і виправлені за її наслідками. 

Згідно з п. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону про ЄСВ контролюючі органи мають право проводити перевірки у ФОП бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки.

Тобто, помилки виявлені в таблиці форми № Д5 за 2019 рік, що призвели до заниження суми доходу, можуть бути виявлені тільки при документальній перевірці та виправлені за її наслідками, оскільки, на сьогодні, Порядком №435, який діє до 01.01.2022 р., не передбачено самостійного виправлення страхувальником помилок у Звіті. 

Щоб уточнити раніше подану інформацію у звіті ФОП має право самостійно, до проведення документальної перевірки контролюючим органом, подати заяву до контролюючого органу з проханням провести перевірку/звірку, у якій зазначити причину перевірки (помилка у Звіті за відповідний рік, яка саме помилка, причини її виникнення, правильні дані).

За результатами проведеної перевірки (звірки), для відображення факту збільшення зобов’язання, ФОПу, скоріш за все, потрібно буде подати до контролюючих органів звіт щодо сум нарахованого ЄСВ згідно з таблицею 2 додатка 6 до Порядку №435 протягом одного календарного місяця після здійснення відповідних розрахунків, який формується і подається виключно на підставі акта документальної перевірки з обов’язковим зазначенням номера і дати акта.

За заниження податкового зобов'язання ФОПу доведеться сплати штраф за п. 50.1 ПКУ та пеню за абз. 3 п. 129.4 ПКУ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Фізособи-підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі