Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Оплата е-лікарняного

За працівником є декілька листів непрацездатності за жовтень 2021 р. Ці листи є продовженням один одного. Подавати розрахунок в Фонд соцстраху потрібно тоді, коли буде вже остаточний лист непрацездатності?

З приводу зазначеного питання Фонд соціального страхування роз’яснює, що працівник, який не одужує у визначений в первинному Е-лікарняному термін, лікар створює наступний медичний висновок.

На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, в порядку черговості формуються Е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок.

Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде збігатися.

При цьому номери самих Е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження. А можуть мати тотожну першу частину номеру Е-лікарняного до знаку дефіс.

Таких Е-лікарняних може бути декілька в межах одного страхового випадку.

Сформований листок непрацездатності у день створення стає доступним для перегляду в кабінетах страхувальника та застрахованої особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України, але до дати закінчення періоду його дії не може бути підставою для нарахування матеріального забезпечення.

Використати Е-лікарняний для призначення матеріального забезпечення роботодавець може лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності, для цього статус Е-лікарняного має змінитися на «Готово до сплати».

Також Фонд соціального страхування зазначає, якщо працівник продовжує довго хворіти, то за кожним Е-лікарняним матеріальне забезпечення призначається окремо, що дозволяє пришвидшити отримання допомоги, адже для виплат не потрібно чекати одужання.

Нагадаємо, що призначити працівнику матеріальне забезпечення на підставі “Готового до сплати” Е-лікарняного роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності. А подати заяву-розрахунок протягом 5 робочих днів після призначення допомоги.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Лікарняні

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі