Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Як відкоригувати Звіт з ЄСВ для отримання допомоги по частковому безробіттю?

ТОВ звернулося до Центру зайнятості для оформлення виплати по частковому безробіттю починаючи з 02.04.2020 р. Як відкоригувати Звіт з ЄСВ, де зазначена відпустка за власний рахунок? Чи можна показати в Наказі про скорочення робочого часу до 0 год. (не щодо всіх працівників)? Що з ЄСВ? Чи утримується ПДФО, ВЗ та ЄСВ з виплати?

Статтею 47 Закону про зайнятість,  допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Тобто, мова йде про скорочення робочого часу.

Для цього роботодавець оформлює на підприємстві наказ про зупинення (скорочення) виробництва та тривалості робочого часу. Саме такий наказ зазначено в пакеті документів для отримання допомоги, він дозволяє не оплачувати скорочені години, оскільки передбачається, що за них працівник отримає допомогу по частковому безробіттю.

Зупинення (скорочення) діяльності оформляється наказом власника або уповноваженого ним органу за наявності умов, передбачених Постановою №211. Думка Держпраці у Кіровоградській області щодо оформлення наказу про зупинення/скорочення діяльності на час карантину, щоб не порушити при цьому КЗпП, зазначена тут.

Тому підставою для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину є втрата застрахованими особами заробітної плати або її частини, внаслідок вимушеного часткового або повного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.

Таким чином, допомогу з часткового безробіття отримають лише ті суб’єкти господарювання працівникам якого  було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу. 

Надання допомоги по частковому безробіттю приймається територіальним Центром зайнятості на регіональному рівні протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів.

Щоб відкоригувати раніше податний Звіт з ЄСВ, де було відображено працівників, які перебували у відпустці за власний рахунок, потрібно подати таблицю 6 з типом «скасовуюча», зазначивши в ньому попередні дані без внесення змін. 

Потім, у звіті з ЄСВ, а саме в таблиці 6 з типом «початкова», працівники, які у квітні 2020 року, не працювали внаслідок вимушеного зупинення діяльності (для того, щоб отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину) відображаємо так: реквізити з 5 по 10 та з 22 по 25 заповнюється в звичайному порядку, а в реквізиті 15 «Кількість календарних днів перебування у трудових відносинах» - зазначається кількість календарних днів звітного місяця, всі інші реквізити не заповнюються.

Відповідно таблиця 1 Звіту з ЄСВ не міститиме жодних даних про нарахування і утримання, оскільки відсутня база нарахування.

Закон №591 визначив, що на період з 2 квітня 2020 р. така допомога не оподатковується ПДФО та ВЗ. ЄСВ на суму допомоги по частковому безробіттю також не нараховується. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Коригування , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі