Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Заяву №7-ЄСВ направлено на електронну пошту: чи вважається вона поданою?

Фізособа (член фермерського господарства) надіслав заяву за формою №7-ЄСВ на електронну пошту податкової. Чи вважається така заява поданою?

Порядок зняття з обліку

Зняття з обліку членів фермерського господарства здійснюється відповідно до ст. 5 Закону про ЄСВ і розд. V Порядку №1162. У разі прийняття членом фермерського господарства рішення про вихід зі складу господарства платник єдиного внеску зобов’язаний у десятиденний строк з дня прийняття рішення подати до ДПС заяву про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою №7-ЄСВ згідно з додатком 5 до Порядку №1162 та копію розпорядчого документа про вихід зі складу господарства. ДПС повідомляє ПФУ та фонди загальнообов’язкового держсоцстрахування про прийняття рішення платником щодо зняття з обліку у разі отримання від нього заяви.

Відповідні органи ПФУ та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом 10 календарних днів з дня отримання інформації про прийняття рішення платником щодо зняття з обліку надають відповідному контролюючому органу довідку про наявність або відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів за формою № 8-СК згідно з додатком 6 до Порядку №1162.

ДПС, отримавши заяву за формою №7-ЄСВ, проводить передбачену законодавством перевірку щодо правильності нарахування та сплати єдиного внеску. Після проведення остаточного розрахунку платником єдиного внеску контролюючий орган знімає його з обліку та вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати та підстави зняття з обліку. Згідно з п. 6 розд. V Порядку №1162 після зняття з обліку такій особі видається (надсилається) повідомлення про зняття з обліку платника єдиного внеску за формою №10-ЄСВ згідно з додатком 8 до Порядку №1162. Датою зняття з обліку зазначених осіб є дата внесення запису до реєстру страхувальників.

 

Подання заяви в електронній формі

На жаль, порядку подання заяви за формою №7-ЄСВ законодавчо не встановлено, як, наприклад, для податкової звітності (ПКУ) або звіту з ЄСВ (Закон про ЄСВ). Проте при його поданні в електронній формі діють загальні правила.

Відповідно до визначення, наведеного у Наказі №557, електронні документи - документи (у тому числі податкова звітність, звітність зі сплати єдиного внеску, фінансова та статистична звітність, податкові та акцизні накладні, розрахунки коригування до податкових та акцизних накладних, заяви, довідки, сервісні запити, витяги, договори, повідомлення, рішення, інші документи), які створені в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронних довірчих послуг, складення, та/або подання, та/або надіслання яких передбачається ПКУ, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими на підставі та на виконання Кодексу, та/або пов’язане з реалізацією прав та обов’язків платника та/або контролюючих органів згідно із нормами Кодексу, та подаються у форматі (стандарті), затвердженому в установленому законодавством порядку.

Своєю чергою, п. 3 Наказу №557 передбачено, що автор створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронному та паперовому вигляді, із зазначенням всіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки, керуючись цим Порядком, а також Договором (крім фізосіб, які не є самозайнятими особами).

Створення електронного документа завершується накладанням на нього кваліфікованого електронного підпису підписувача (підписувачів) та печатки (за наявності), як передбачено для аналогічного документа в паперовому вигляді.

Після накладання кваліфікованого електронного підпису автор здійснює шифрування електронного документа з дотриманням вимог до форматів криптографічних повідомлень, затверджених в установленому законодавством порядку, та надсилає його у форматі (стандарті) засобами телекомунікаційного зв’язку до адресата протягом операційного дня.

Тобто надсилання заяви за формою №7-ЄСВ на електронну пошту податкової не відповідає наведеним вище вимогам порядку обміну електронними документами з контролюючими органами. Однак в електронному кабінеті платника податку в розділі «введення звітності» не передбачено форми для подання такої заяви. Тому вважаємо, що платник податку має надіслати скан-копію заповненої заяви з додатками через електронний кабінет платника податку в розділі «листування з ДПС» або ж надіслати в паперовому вигляді поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Таким чином, в даному випадку вважаємо, що заява за формою №7-ЄСВ не вважається поданою до контролюючого органу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Електронний документ , Єдиний соціальний внесок , Звітність

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі