Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Як підприємцю отримати допомогу по вагітності та пологах?

ФОП зареєстровано 31.07.2018 року. Сплачує ЄСВ сама за себе кожного місяця, а у квітні отримує листок непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами. Який алгоритм подачі заяви до ФСС?

Фізичні особи - підприємці (незалежно від системи оподаткування) мають право на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за умови сплати ЄСВ. 

На сьогоднішній день для отримання декретних виплат приватному підприємцю достатньо сплачувати єдиний соціальний внесок і не мати заборгованості. 

Незважаючи на те, що Положення № 25, не поширюється на підприємців, Фонд соцстраху в листі від 27.04.2016 р. №5.2-32-659 зауважив, що вони теж мають оформлювати такий протокол.

Тож, підприємець повинен (сам на себе) оформити рішення про призначення страхових виплат, заповнивши протокол, форма якого затверджена в додатку до вищевказаного Положення.

Оформлення декретних виплат для приватних підприємців проводиться через Фонд соцстрахування з тимчасової непрацездатності за місцем реєстрації. Для цього необхідно подати до ФСС з ТВП такий пакет документів:

  • заява-розрахунок;
  • копія лікарняного (лист ФСС з ТВП від 27.04.2016 р. № 5.2-32-659);
  • довідка з ДПС про сплату ЄСВ (або можна копію платіжок про сплату ЄСВ за розрахунковий період (12 попередніх місяців)) (лист ФСС з ТВП від 27.04.2016 р. № 5.2-32-659);
  • копія паспорта; 
  • копія номера облікової картки платника податку (ідентифікаційний код);
  • письмове повідомлення про відкриття окремого спецрахунку для фінансування матеріального забезпечення;
  • витяг з ЄДР (підтверджує, що жінка є підприємцем на момент подачі заяви-розрахунку, можна отримати на сайті Мін’юсту).

Фонд соціального страхування приймає заяву і протягом 10 робочих днів повинен перерахувати на спецрахунок підприємця суму нарахованих декретних. До речі, слід зауважити, що подати документи до ФСC і отримати оплату декретних можна не тільки до пологів, але й протягом 12 місяців з дня закінчення відпустки.

Для ФОПа є проблемою правильно обрахувати суму виплати та заповнити заяву-розрахунок. 

Розмір виплати не залежить від доходів, відображених у декларації. Будь-які виплати ФОП, пов’язані із втратою працездатності, залежать від сплачених сум ЄСВ. Чим більш була сума ЄСВ, тим більше ви отримаєте на вагітність та пологи. Більшість підприємців сплачують ЄСВ з мінімальної зарплати, тому й розрахунок виплати буде базуватися на сумі МЗП (4723 грн на 2020 рік) та кількості днів на вагітність та пологи з вашого лікарняного (від 126 до 180 днів).

Формула розрахунку виплати:

МЗП за рік ÷ Кількість календарних днів за рік = Виплата⠀

  • 4723,00 ÷ 30,44* = 155,16 грн.

* 30,44 — середня кількість календарних днів за рік.

Страхова виплата складе 155,16 х 126 = 19550,16 грн.

Коли кошти надійдуть на рахунок, потрібно перевести їх на приватний рахунок, або зняти готівкою. У місячний термін після отримання коштів потрібно не забути подати повідомлення до ФСС, заповнивши Додаток 2 до Постанови ФСС від 19.07.18 р. №12.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці , Фонд соцстраху

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі