Повний перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб наведено у п. 1 Переліку №146. Водночас, перелік видів доходу, з яких аліменти не утримуються, наведено у пп. 12 Переліку №146.
Зокрема, аліменти утримуються з:
- доходів від підприємницької діяльності (пп. 16 п. 1 Переліку №146);
- одержуваної пенсії, за винятком надбавок до пенсії, що виплачуються особам з інвалідністю першої групи на догляд за ними (пп. 14 п. 1 Переліку №146).
Оскільки згідно з пп. 177.2 ПКУ об'єктом оподаткування підприємців на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця, то відповідно саме з цієї суми чистого прибутку і будуть утримуватись аліменти.
Якщо між подружжям укладено аліментний договір, то розмір аліментів визначається за ним (але не менше мінімального розміру аліментів). Якщо ж такого договору не укладено, то відповідно до ч. 5 ст. 183 ПКУ той із батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину):
- на одну дитину – 1/4 доходу платника аліментів;
- на двох дітей – 1/3;
- на трьох і більше дітей – 1/2 (доходу) платника аліментів.
Оскільки підприємцем отримано виконавчий лист про утримання 1/3 доходу, то відповідна частка утримується з розміру чистого оподатковуваного доходу (який підлягає оподаткуванню) отриманого як підприємець, а також з розміру отриманої пенсії за віком (але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину). Розміри прожиткових мінімумів на 2020 рік ми наводили тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись