Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

На суму декретних, отриманих підприємцем, ЄСВ не нараховується

Підприємцю (жінці) в квітні видано листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами. Попередньо відкривши спецрахунок у банку, підприємець заповнила заяву-розрахунок і подала її до ФСС. Чи сплачувати підприємцю ЄСВ (22%) з такого лікарняного після отримання коштів на рахунок?

Податківці в "ЗІР" (підкатегорія 301.04.02) зауважують, що Законом про ЄСВ визначено принципи збору та ведення обліку ЄСВ, платників ЄСВ, порядок нарахування, обчислення та сплати ЄСВ, розмір ЄСВ.

ФОП, в тому числі, ФОП - платники ЄП, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, визначені платниками ЄСВ відповідно до пп. 4 та 5 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ базою нарахування ЄСВ для ФОП - платників ЄП є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ встановлено, що для ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі, якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Правове регулювання надання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та вагітністю та пологами здійснюється відповідно до норм Закону №1105.

Оскільки ФОП - платники ЄП визначають для себе базу нарахування ЄСВ самостійно, для ФОП на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, базою нарахування ЄСВ є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню ПДФО, а зазначені виплати не є доходом (прибутком), отриманим від такої діяльності, то обов’язок нараховувати і сплачувати ЄСВ з сум допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та по вагітності та пологах для таких осіб чинним законодавством не передбачено.

Отже, ЄСВ на суму декретних, отриманих ФОП, не нараховується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Лікарняні , Трудові відносини , Фонд соцстраху

Коментарі: 3

Новини по темі

Консультації по темі