У першу чергу зазначимо, що подання уточнюючої звітності з ЄСВ формою звіту не передбачено. Виправлення помилок здійснюється або шляхом подання скасовуючої та нової звітної форми, або шляхом коригування даних попереднього періоду у звітності за поточний звітний період (в залежності від типу помилки).
Наразі має місце помилкове нарахування ЄСВ за ставкою 22% замість 8,41%, у зв’язку з чим помилково було завищено суму нарахованого та сплаченого податку. При цьому має місце саме переплата з цього податку, тож про недоїмку та штрафи за неї в даному питанні мова не йде.
Така помилка вже виправляється у звіті за поточний звітний період. У таблиці 6 додатку 4 за поточний місяць заповнюється рядок з кодом типу нарахувань «3». У ньому зазначається сума нарахованого доходу із ставкою 22% (код категорії особи зазначається для ставки 22%). У такому рядку вказується місяць та рік, який підлягає коригуванню. Наступним рядком вносяться правильні дані щодо такого працівника із відображенням відповідного коду застрахованої особи, та сумою ЄСВ нарахованою за ставкою 8,41%. Код типу нарахування в такому рядку - «2».
Водночас, відповідне зменшення суми ЄСВ необхідно відобразити у рядку 5.1.1 Таблиці 1 Звіту (на всю суму нарахованого ЄСВ за ставкою 22%) та у рядку 4.1.4 (на весь розмір ЄСВ, який повинен бути нарахований за ставкою 8,41%). Загальна сума нарахованого ЄСВ буде зменшена.
Штрафні санкції
Зважаючи на те, що така помилка не призводить до виникнення недоплати з ЄСВ чи його донарахування, виправлення такої помилки не призводить до нарахування штрафних санкцій.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити