• Посилання скопійовано

Чи є граничний строк повернення зайво замовлених коштів у ФСС?

За який період можна виправити нарахування лікарняних, якщо замовили у ФСС більше коштів, ніж потрібно?

Порядок ФСС №12 вимагає від роботодавця, який замовив у ФСС коштів більше, ніж потрібно, такі кошти повернути. Втім, Порядок № 12 не висвітлює усі можливі варіанти. Він розглядає лише два з них. 

 

Приклад 1. Підприємство замовило в ФСС 10 000 грн, але після їх отримання на спецрахунок виявило, що виплатити треба було лише 8 000 грн. Що робити в цьому випадку?  

Порядок №12 вимагає невикористані страхові кошти протягом трьох робочих днів повернути на рахунок робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення, з якого надійшло фінансування, та листом надіслати пояснення причин повернення коштів.

А яке може бути пояснення в цьому випадку? Звісно, одне — помилка відповідальної особи при складанні заяви-розрахунку.  

 

Приклад 2. Підприємство замовило, отримало в ФСС та виплатило 15 000 грн у 2017 р. А у грудні 2018 р. виявило, що сума допомоги була обчислена неправильно (лічильна помилка) і виплатити треба було лише 9 000 грн. Як бути в цьому випадку?  

По-перше,  вирішити з працівником долю зайво виплаченої йому допомоги. І добре, якщо працівник погоджується ці кошти повернути добровільно, адже утримати їх з його зарплати на підставі наказу директора вже неможливо (ст. 127 КЗпП). 

Проте, щоб не було вирішено із працівником, роботодавцю треба розрахуватися із Фондом. Порядок №12 вимагає, що у разі виявлення страхувальником помилок при нарахуванні виплат за минулі періоди (за межами діючого бюджетного року), надлишково нараховані та виплачені кошти повертаються страхувальником до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення та одночасно надсилається обґрунтоване письмове пояснення щодо причин повернення страхових коштів. 

Втім, ФСС не встановлює строки, коли треба зробити таке повернення.  

Якщо страхувальником самостійно знайдена помилка в наданій заяві-розрахунку, то необхідно надати до Фонду лист з детальним змістом даної помилки, обов’язково зазначивши:

  • код ЄДРПОУ;
  • реєстраційний номер;
  • назву страхувальника;
  • вхідний номер та дату заяви-розрахунку;
  • серію та  № листка непрацездатності;
  • П.І.Б. застрахованої особи.

Лист має бути підписаний керівником і бухгалтером (за наявності посади) та завірений печаткою.

У разі встановлення страхувальником факту недоплати за листком непрацездатності (дні за наявності), така недоплата відображається у заяві-розрахунку окремим рядком із зазначенням всіх необхідних реквізитів за листком непрацездатності, який необхідно доплатити.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202427
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246482
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241901
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202443
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024336