Частиною 2 ст. 27 Закону №5067 передбачено компенсацію 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ суб'єктам малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше 2-х років безробітних, направлених центром зайнятості, на нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Строк виплати компенсації — протягом 12 місяців із моменту працевлаштування безробітного.
При цьому, нове робоче місце – це робоче місце, яке створене у зв'язку із створенням нового суб'єкта господарювання (крім того, що створений шляхом припинення) або збільшенням штатної чисельності працівників за умови відсутності скорочення (зменшення) середньомісячної чисельності за попередні 12 місяців, а також створене шляхом модернізації або зміни технології виробництва, що потребують нових знань, навичок та вмінь працівника (п. 12 ч. 1 ст. 1 Закону «Про зайнятість населення»).
Отже, обмежень щодо новостворених підприємств не встановлено за умови, що підприємство дотримується інших зазначених вище умов компенсації.
Окрім всього, не забудьте деякі нюанси заповнення Додатку 4 Звіту з ЄСВ для отримання компенсації:
- у Таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» в графі 12 зазначається дата створення нового робочого місця (штатної одиниці), на яке у звітному періоді працевлаштований даний працівник. Показник заповнюється у разі працевлаштування особи на нове робоче місце. При цьому, дата створення робочого місця може не співпадати з датою початку трудових відносин;
- у Таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» в графі 25 зазначається ознака нового робочого місця. Ставиться позначка «Х» – у разі працевлаштування даної особи на нове робоче місце;
- роботодавець при заповненні Таблиці 1 додатку 4 «Нарахування єдиного внеску» зазначає у рядку 14 заголовної частини Таблиці кількість створених нових робочих місць у звітному періоді. Показник зазначається один раз і лише тоді, коли на підприємстві створено нове робоче місце.
Детальніше про отримання такої компенсації читайте тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись