• Посилання скопійовано

За неповідомлення про прийняття нового працівника роботодавцю загрожуватиме штраф

Підприємство не зазначило в минулому звітному періоді в таблиці 5 дані про прийняття на роботу нового працівника. Як виправити цю помилку і які наслідки матиме така помилка?

Виправити таку помилку дуже просто: роботодавець має подати до ДПІ окремим пакетом перелік таблиць звіту і додаткову форму таблиці 5, у якій в загальному порядку відобразити за місяць, у якому було прийнято працівника, дані про працівника і дату початку трудових відносин (у реквізиті 11).

А ось наслідки такої помилки можуть бути досить важкими. По-перше, звітність з ЄСВ слід подавати у повному обсязі. Неподання якоїсь таблиці додатка 4 може призвести до визнання звіту взагалі не поданим. Хоча цієї ситуації, на наш погляд, можна уникнути шляхом швидкого виправлення помилки у порядку, зазначеному вище.


По-друге, з 01.01.2015 р. забороняється допускати до роботи працівників без повідомлення про факт початку трудових відносин ДПІ за місцем обліку роботодавця. І, за роз'ясненнями податківців, до затвердження порядку такого повідомлення, саме зазначення в таблиці 5 додатка 4 даних про прийняття працівника на роботу вважається виконанням обов'язку з цього повідомлення.

Якщо ж роботодавець не зазначив у таблиці 5 додатка 4 до закінчення граничного строку його подання інформацію про новоприйнятого працівника, йому загрожуватиме штраф, передбачений ст. 265 КЗпП: у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. На жаль, є ризик застосування такого штрафу навіть у випадку самостійного виправлення роботодавцем цієї помилки.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Утримання комунального та кредитного боргу за виконавчими листам із суми допомоги за лікарняними
    Підприємство має виконавчі листи за працівниками на погашення боргу за комунальними платежами, кредитами тощо. Чи можна робити утримання із нарахованої суми допомоги з тимчасової непрацездатності (за рахунок підприємства, за рахунок ПФУ, доглядових)?
    16.08.202488
  • Використання автовишки двома працівниками одночасно – водієм та оператором
    На підприємстві є автовишка. Водій, який має категорію С, боїться висоти. Чи можна закріпити автовишку, як авто за працівником з категорією С, а оператором вишки призначити іншого працівника? Чи потрібно отримувати посвідчення на роботу на висоті обом працівникам чи тільки оператору?
    17.06.202420
  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 126
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023182
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022111