Виправити таку помилку дуже просто: роботодавець має подати до ДПІ окремим пакетом перелік таблиць звіту і додаткову форму таблиці 5, у якій в загальному порядку відобразити за місяць, у якому було прийнято працівника, дані про працівника і дату початку трудових відносин (у реквізиті 11).
А ось наслідки такої помилки можуть бути досить важкими. По-перше, звітність з ЄСВ слід подавати у повному обсязі. Неподання якоїсь таблиці додатка 4 може призвести до визнання звіту взагалі не поданим. Хоча цієї ситуації, на наш погляд, можна уникнути шляхом швидкого виправлення помилки у порядку, зазначеному вище.
По-друге, з 01.01.2015 р. забороняється допускати до роботи працівників без повідомлення про факт початку трудових відносин ДПІ за місцем обліку роботодавця. І, за роз'ясненнями податківців, до затвердження порядку такого повідомлення, саме зазначення в таблиці 5 додатка 4 даних про прийняття працівника на роботу вважається виконанням обов'язку з цього повідомлення.
Якщо ж роботодавець не зазначив у таблиці 5 додатка 4 до закінчення граничного строку його подання інформацію про новоприйнятого працівника, йому загрожуватиме штраф, передбачений ст. 265 КЗпП: у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. На жаль, є ризик застосування такого штрафу навіть у випадку самостійного виправлення роботодавцем цієї помилки.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити