Запитання: Ще донедавна можна було перераховувати кошти за відрядження чи підзвіт на зарплатну картку працівникам. А тепер це робити не можна, каси ми не ведемо. Керівник поїхав у відрядження за свої кошти, потім купляв певні матеріали для підприємства теж за свої кошти. Тепер нам відкрили цей корпоративний рахунок, до якого є прив"язана картка на довірену особу фірми-директора. Якщо я перерахую на цей рахунок кошти-заборгованість перед директором за витрачені кошти у відрядженні і за матеріали, чи це буде порушенням? Проводки: Дт313 Кт311; Дт3721 Кт313. Якщо на картці записано, що її держатель-це конкретна особа, чи можна якимось чином зробити так, щоб і інші працівники змогли отримувати кошти з того картрахунку?
Відповідь: 1. Оскільки корпоративний рахунок (доступ до якого дає корпоративна картка, емітована на довірену особу підприємства) є власністю підприємства, то перерахування коштів на цей рахунок не зменшить заборгованість підприємства щодо відшкодування витрат, понесених працівником під час відрядження за власний рахунок. Тому, щодо проведень, наведених у запитанні, при перерахуванні коштів на корпоративний рахунок, проведення Дт 3721 Кт 313 не є коректним.
Для погашення заборгованості перед працівником, підприємство може перерахувати кошти на особистий рахунок працівника, на який договором між банком та власником рахунку, а також за законом дозволено таке зарахування коштів (не зарплати) не від власника рахунку.
2. Використовувати корпоративну іменну картку інші працівники не можуть, оскільки не мають на це законного права або повноважень. Якщо корпоративна картка емітується на довірену особу підприємства, вона є іменною. Використання електронного платіжного засобу іншими особами, навіть за довіреністю не допускається (Постанова НБУ „Про здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів” від 05.11.2014 р. №705).