• Посилання скопійовано

Місце, з якого працівник від’їжджає у відрядження має співпадати з місцем його постійної роботи

Компанія зареєстрована і фактично знаходиться у Києві. Один із працівників-менеджер з питань регіонального розвитку проживає фактично в Житомирі. В офісі з'являється 1 раз на місяць. Як у цьому випадку оформляти відрядження в інші регіони (їде на автомобілі). З Києва чи з Житомира? І чи вважається його приїзд у Київ відрядженням?

Згідно із Інструкцією про службові відрядження в межах України та за кордон, службове відрядження це поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, установи та організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи. 

Отже, перш, ніж скласти документи про відрядження (в тому числі, і наказ про спрямування у відрядження), слід переконатися, що місце, з якого від’їжджає працівник, співпадає з місцем його постійної роботи (знаходиться в межах однієї територіально-адміністративної одиниці), а місце, у яке спрямовується працівник, знаходиться поза місцем його постійної роботи. 


 

Місцем роботи працівника є підприємство або його структурний підрозділ, філія, у якому працівник працює відповідно до штатного розпису і наказу про прийняття на роботу.  Тож, якщо за організаційною структурою підприємства в Житомирі немає структурного підрозділу або філії підприємства, у якому числиться такий працівник, і, хоча він проживає у Житомирі, числиться за кадровим обліком він у Києві, місцем його постійної роботи вважається саме Київ, і саме з Києва він має відправлятися у відрядження.     

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 121
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023165
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231