Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021?
Зазначимо, що оформлення паперових лікарняних регулюються Інструкцією №455 та Інструкцією №532. А оформлення паперових лікарняних як і в перехідний період, так і після 10 жовтня 2021 року регулює Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ 01.06.2021 р. №1066.
Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного?
З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я перейшли на створення медичних висновків замість видачі паперових лікарняних. Однак п. 8 Наказу №1066 передбачено чотири виключення, у разі яких пацієнту видають паперовий листок непрацездатності:
- технічні помилки, які призвели до неможливості формування е-лікарняного, та які не було усунуто упродовж 7 днів;
- помилки при створенні медичного висновку та спливу строку (7 днів), протягом якого лікар мав можливість внести зміни;
- продовження лікарняних, які було видано на папері до 01.10.2021;
- у разі всиновлення новонародженої дитини.
У перших двох із наведених випадків паперовий лікарняний можуть видати як продовження електронного. Такі лікарняні складають один страховий випадок та оплачуються за загальними правилами. При цьому в паперовому лікарняному, виданому на продовження, обов’язково має бути наведено номер електронного листка непрацездатності.
Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
Комісія ЛКК підписує паперовий лікарняний в наступних випадках:
- у графі "Перевести тимчасово на іншу роботу" з указанням дати тимчасового переведення хворого на іншу роботу, що засвідчується підписом голови ЛКК та круглою печаткою закладу охорони здоров'я (п. 3.7 Інструкції №532);
- у графі "Направлений до МСЕК" здійснюється запис дати направлення документів на МСЕК, що підтверджується підписом голови лікарсько-консультативної комісії.
А також, якщо працівнику виданий паперовий лікарняний при лікуванні в амбулаторних умовах, то запис терміну лікування здійснюється відповідно до п. 2 Інструкції №455 та 3.12 Інструкції №532. При цьому продовження лікарняного здійснюється з обов'язковим зазначенням посад та прізвищ лікаря, завідувача відділення або голови ЛКК, що засвідчується їх підписами. Печатка в таких випадках не передбачена.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити