Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Інше

Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.

Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?

Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021?

Зазначимо, що оформлення паперових лікарняних регулюються Інструкцією № 455 та Інструкцією № 532. А оформлення паперових лікарняних як і в перехідний період, так і після 10 жовтня 2021 року регулює Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ 01.06.2021 р. № 1066.

 

Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного?

З 1 жовтня 2021 року усі заклади охорони здоров’я перейшли на створення медичних висновків замість видачі паперових лікарняних. Однак п. 8 Наказу № 1066 передбачено чотири виключення, у разі яких пацієнту видають паперовий листок непрацездатності:

  • технічні помилки, які призвели до неможливості формування е-лікарняного, та які не було усунуто упродовж 7 днів;
  • помилки при створенні медичного висновку та спливу строку (7 днів), протягом якого лікар мав можливість внести зміни;
  • продовження лікарняних, які було видано на папері до 01.10.2021;
  • у разі всиновлення новонародженої дитини.

У перших двох із наведених випадків паперовий лікарняний можуть видати як продовження електронного. Такі лікарняні складають один страховий випадок та оплачуються за загальними правилами. При цьому в паперовому лікарняному, виданому на продовження, обов’язково має бути наведено номер електронного листка непрацездатності.

 

Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?

Комісія ЛКК підписує паперовий лікарняний в наступних випадках:

  • у графі "Перевести тимчасово на іншу роботу" з указанням дати тимчасового переведення хворого на   іншу   роботу, що засвідчується підписом голови ЛКК та круглою печаткою закладу охорони здоров'я (п. 3.7 Інструкції № 532);
  • у графі  "Направлений  до МСЕК" здійснюється запис дати направлення документів на МСЕК, що підтверджується підписом голови лікарсько-консультативної комісії.

А також, якщо працівнику виданий паперовий лікарняний при лікуванні в  амбулаторних  умовах, то запис   терміну   лікування  здійснюється  відповідно  до п. 2 Інструкції № 455 та 3.12 Інструкції № 532. При цьому продовження лікарняного здійснюється з обов'язковим  зазначенням  посад  та прізвищ  лікаря, завідувача відділення або голови ЛКК, що засвідчується їх підписами. Печатка в таких випадках не передбачена.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Інше
Теги:
Лікарняні

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі