• Посилання скопійовано

Якщо посада скорочується, то працівнику можна запропонувати іншу посаду

На підприємстві (ТОВ), згідно штатного розпису є директор, головний бухгалтер, заступник головного бухгалтера та інші працівники. Наразі директор звільняється. На його місце призначений головний бухгалтер. По рішенню власника посади головного бухгалтера надалі не буде. Питання: як у цьому випадку бути із заступником головного бухгалтера, якщо посада головного буде не передбачена?

На нашу думку, в такому разі на підприємстві не може бути і заступника головного бухгалтера. І це слід врахувати, вносячи зміни до штатного розкладу. 

Якщо посада скорочується, то працівнику можна запропонувати працювати на підприємстві за іншою посадою. Наприклад, на думку наших фахівців, в такому випадку можливо передбачити у штатному розкладі посаду звичайного бухгалтера.


 

Якщо працівник (заступник головного бухгалтера) погодиться працювати за нею, слід буде скласти його посадові інструкції, в яких прописати, чим саме він буде займатися. Якщо ж працівник не погодиться, слід зважати на те, що скорочення посад, згідно із КЗПП – це така подія, які не можна провести в один день. Якщо підприємство передбачає скоротити посаду заступника головного бухгалтера (оскільки скасовано і саму посаду головного бухгалтера), то про це працівника слід попередити за два місяці (із ознайомленням із наказом). І протягом цих двох місяців працівник має право або перейти на запропоновану іншу посаду, або звільнитися у звязку із скороченням штату (із відповідною вихідною допомогою за ст. 44 КЗПП)  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Розрахунок вихідної допомоги з 12 вересня 2023 року
    Як має розраховуватись вихідна допомога з 12.09.23 р., якщо вона визначена в розмірі середньої заробітної плати: за 2 чи 12 місяців?
    20.10.20231 121
  • Витрати на транспортні послуги у благодійного фонду
    Благодійник (резидент) за заявою БФ закупив за кордоном обладнання, перевезення якого оплатив БФ за рахунок отриманої від інших благодійників допомоги. Куди віднести витрати на транспортні послуги: потрібно їх додати до вартості обладнання чи списати окремо на благодійну діяльність та відобразити в звіті про використання доходів неприбуткової організації?
    10.04.2023165
  • Лист з Районної військової адміністрації на звернення ПФУ
    На підприємство надійшов лист з Районної військової адміністрації, що з ПФУ звернулись з листом щодо нарахування зарплати меншої від МЗП у листопаді 2021 р. Порушили вимоги ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ (якщо база нарахування ЄСВ менша за МЗП, сума ЄСВ розраховується, як добуток МЗП). Чи правомірна їх вимога? Ситуація в листопаді 2021 р. була наступна...
    21.07.2022110
  • Оформлення паперових лікарняних після 01.10.2021 р.
    Якими документами регулюється оформлення паперових лікарняних виданих після 01.10.2021 р.? Чи може паперовий лікарняний бути продовженням електронного лікарняного? Чи обов'язково паперовий лікарняний має бути підписаний комісією ЛКК?
    16.05.2022145
  • Визначення граничної неоподатковуваної вартості подарунку для працівника
    Підприємство надає своїм працівникам подарунки в січні до новорічних та різдвяних свят, на 8 березня та 14 жовтня, а також щоквартально за досягнення в праці. При визначені неоподатковуваної межі згідно з пп. 165.1.39 ПКУ, потрібно брати вартість кожного окремого подарунку чи підсумовувати їх загальну вартість за календарний рік?
    12.08.2021231