Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Вимоги щодо отримання дозволу на працевлаштування іноземця у підприємця -"єдинника"

Чи може фізособа-підприємець (ІІІ група єдиного податку) прийняти на роботу нерезидента? Чи є вимоги до суми зарплати такого працівника?

Трудові відносини роботодавця (в т.ч. фізособи – підприємця ІІІ групи) з іноземцем або особою без громадянства, який знаходяться на території України, регламентуються законодавством України про працю, а процедура видачі, продовження строку дії та внесення змін до дозволу, визначена ст. 42 Закону "Про зайнятість населення".

Так, підприємцю ІІІ групи необхідно дотримуватися аналогічних процедур щодо працевлаштування іноземців, як і для юрособи. І такому підприємцю слід отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.

Роботодавець отримує дозвіл для таких категорій осіб (якщо інше не встановлено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана ВРУ):

  • відрядженні іноземні працівники;
  • внутрішньокорпоративні цесіонарії;
  • іноземці та особи без громадянства, щодо яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

Дозвіл на таких осіб можна отримати лише, якщо зарплата, що їм пропонують, не менша за:

  • 5 мінімальних зарплат - іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах, визначених у ст. 34, 36, 37, 39, 41, 43, 48 Закону "Про освіту";
  • 10 мінімальних зарплат - для всіх інших категорій найманих працівників. 

Та є категорії осіб, до яких не застосовується вимога щодо мінімального розміру зарплати. Такими категоріями іноземців та особами без громадянства, які претендують на працевлаштування в Україні, є:

1) іноземні високооплачувані професіонали;

2) засновники та/або учасники, та/або бенефіціари (контролери) юридичної особи, створеної в Україні;

3) випускники університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабміном;

4) іноземні працівники творчих професій;

5) іноземні ІТ-професіонали.

 

Документи для отримання дозволу

Для отримання дозволу роботодавець подає до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, такі документи:

1) заява за формою, встановленою КМУ, у якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця або особи без громадянства, відповідно до законів України не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці;

2) копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними разом з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;

3) кольорова фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;

4) копія проекту трудового договору (контракту) з іноземцем або особою без громадянства, посвідчена роботодавцем.

Згідно з ч. 6 ст. 42 Закону про зайнятість без дозволу здійснюється працевлаштування:

  • іноземців, які постійно проживають в Україні;
  • іноземців, які набули статусу біженця відповідно до законодавства України або одержали дозвіл на імміграцію в Україну;
  • іноземців, яких визнано особами, що потребують додаткового захисту, або яким надано тимчасовий захист в Україні;
  • представників іноземного морського (річкового) флоту та авіакомпаній, які обслуговують такі компанії на території України;
  • працівників закордонних засобів масової інформації, акредитованих для роботи в Україні;
  • спортсменів, які набули професійного статусу, артистів та працівників мистецтва для роботи в Україні за фахом;
  • працівників аварійно-рятувальних служб для виконання термінових робіт;
  • працівників іноземних представництв, які зареєстровані на території України в установленому законодавством порядку;
  • священнослужителів, які є іноземцями і тимчасово перебувають в Україні на запрошення релігійних організацій для провадження канонічної діяльності лише у таких організаціях з офіційним погодженням з органом, який здійснив реєстрацію статуту (положення) відповідної релігійної організації;
  • іноземців, які прибули в Україну для участі у реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;
  • іноземців, які прибули в Україну для провадження викладацької та/або наукової діяльності у вищих навчальних закладах на їх запрошення;
  • інших іноземців у випадках, передбачених законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана ВРУ.

Отже, фізособа - підприємець ІІІ групи може приймати на роботу іноземця з дотриманням вимог щодо розмірів зарплати відповідно до ст. 42 Закону про зайнятість населення.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Дозвіл , Заробітна плата , Нерезиденти , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі