Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Вихідний день у закордонному відрядженні: що з оплатою?

Працівники перебувають у закордонних відрядженнях, які тривають більше 7 діб. У вихідні дні (субота, неділя) відрядженні працівники не працюють. Чи можливо не оплачувати у двократному розмірі за такі дні працівнику та не надавати додаткових вихідних? Чи не буде це порушенням трудового законодавства?

Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується відповідно до чинного законодавства.

Якщо в наказі про відрядження працівника зазначено, що виконання ним роботи у відрядженні проводитиметься у вихідні чи святкові (неробочі) дні, то компенсація за роботу в ці дні виплачується згідно зі ст. 107 КЗпП, за якою робота у святковий (неробочий, вихідний) день оплачується у подвійному розмірі:

  • відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;
  • працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — в розмірі подвійної годинної або денної ставки;
  • працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася в межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Якщо оплата за дні відрядження здійснюється за середнім заробітком згідно з ст. 121 КЗпП, то cередній заробіток слід також помножити на два (тобто середній заробіток у подвійному розмірі). У такому розмірі оплачуються години, фактично відпрацьовані у святковий (неробочий чи вихідний) день.

Отже, для правильного нарахування заробітної плати працівникові потрібно зробити відповідні відмітки в табелі обліку робочого часу.

Щодо компенсації у тому разі, якщо працівник відбуває чи прибуває з відрядження у вихідний день, то згідно з Iнструкцією №59, якщо працівник відбуває у відрядження у вихідний день, то йому після повернення з відрядження в установленому порядку надається інший день відпочинку, у подвійному розмірі оплачувати не потрібно.

Якщо наказом про відрядження передбачено повернення працівника з відрядження у вихідний день, то працівникові може надаватися інший день відпочинку відповідно до законодавства у сфері регулювання трудових відносин, також у подвійному розмірі оплата не передбачена.

Оскільки положення Iнструкції №59 є обов'язковими для підприємств, установ та організацій, що повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів, то госпрозрахункові підприємства питання, які стосуються гарантій працівникам за час відрядження, повинні самостійно врегулювати, зокрема питання щодо компенсації працівникам у разі їхнього вибуття (прибуття) у відрядження у вихідні дні. 

Ці питання можна врегулювати в таких локальних актах:

1) Положення про відрядження;

2) Наказ на відрядження.

Щодо перебування працівника у відрядження ми писали тут.  Докладно про те, як сформувати Положення про відрядження читайте за посиланням>>

Чим загрожує невиплата компенсації за роботу у відрядженні у вихідні дніми розповідали у аналітиці на підставі рішення ВСУ>>

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відрядження , Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі