• Посилання скопійовано

Додаткові оплачувані відпустки за рахунок роботодавця

Колективним договором передбачено виплата відпусток з окремих причин: одруження та поховання у розмірі 3-ох днів. Як відображаються ці відпустки у бухгалтерському та податковому обліках госпрозрахункового підприємства?

У ст. 25 Закону про відпустки, зазначено, що в обов’язковому порядку, за бажанням працівника йому може надаватись відпустка без збереження заробітної плати у окремих випадках, зокрема:

  • у випадку одруження – тривалістю до 10 днів;
  • у випадку смерті близьких працівника – тривалістю до 3 календарних, без урахування необхідного для проїзду до місця поховання.

Тож така відпустка гарантується державою і роботодавець зобов’язаний надавати її за бажанням працівника (яке, зазвичай, оформлюється заявою у довільній формі). 

Пунктом 23 П(С)БО 16 встановлено, що до витрат на оплату праці включається й оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу. Тож, бухоблік таких витрат ведеться аналогічно з бухобліком заробітної плати. 

При цьому, оскільки заява про такі відпустки надходить від працівника безпосередньо перед їх наданням, включити їх до річного графіку відпусток неможливо. Тож, спланувати їх та нарахувати за ними резерв відпусток теж неможливо. А тому, на нашу думку, такі відпустки слід нараховувати не за рахунок створеного резерву, а відносити до дебету тих рахунків, на які нараховуються витрати з оплати праці працівників, що йдуть у цю відпустку, у періоді їх надання. 

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об’єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до П(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

А оскільки ці відпустки не потребують створення резерву,  різниць, що виникають у зв’язку з наданням цих додаткових оплачуваних відпусток працівникам немає. Відповідно, коригувати об’єкт оподаткування на розмір наданих відпускних та нарахованих на них ЄСВ не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.202488
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202449
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202434
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024364
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426