• Посилання скопійовано

Работницу, у которой есть ребенок до 14 лет, должны уволить в срок, о котором она просит

Можно ли сейчас уволится с работы по собственному желанию, не отрабатывая 2 недели, в случае если есть ребенок до 14 лет (не мать одиночка)?

Согласно ст.38 КзоТ, работник имеет право разорвать трудовой договор, заключенный на неопределенный срок, письменно предупредив об этом собственника предприятия или уполномоченный им орган (руководителя, директора) за две недели.

В то же время существуют случаи и категории работников, при увольнении по собственному желанию которых, собственник или уполномоченный им орган обязан разорвать трудовой договор в срок, о котором просить работник.


К таким случаям и категориям работников относятся: переезд работника на новое место жительства, перевод мужа или жены на работу в другую местность, поступление в учебное заведение,невозможность проживания в данной местности, подтвержденная медицинским заключением, беременность, уход за ребенком до достижения 14 лет или ребенком-инвалидом, уход за больным членом семьи согласно медицинского заключения или инвалидом 1й группы, выход работника на пенсию, прием на работу по конкурсу.

Таким образом, при увольнении по собственному желанию матери, у которой есть ребенок возрастом до 14 лет, администрация предприятия должна уволить ее в срок, о котором она просит, т.е . в этом случае  двухнедельная отработка не обязательна. Указанная причина увольнения  (уход за ребенком до достижения 14 лет) должна быть указана в заявлении. Никаких документальных подтверждений необходимости такого ухода не требуется и работодатель не вправе их требовать. Для увольнения по указанной причине достаточно наличие у работника хотя бы одного ребенка до 14 лет. Возраст ребенка подтверждается свидетельством о рождении.  На практике обычно в его предъявлении нет необходимости, поскольку сведения о детях  обычно уже имеются в отделе кадров или бухгалтерии предприятия.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний по вагітності та пологах і робота за основним місцем та за сумісництвом
    Підприємство має дві ситуації з лікарняним по вагітності та пологах: працівниця (основне місце роботи) оформила лікарняний на це підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за сумісництвом, якщо робота є дистанційною? Працівниця (сумісник) оформила лікарняний по вагітності та пологах на підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за основним місцем роботи, якщо робота є дистанційною?
    Сьогодні 12:0215
  • Компенсація невикористаної відпустки мобілізованому працівнику без звільнення
    З 24.12.2023 мобілізованим можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку за їх заявою, які накопились на початок служби. Якщо працівника було увільнено 05.03.2022, і в нього було 20 к.днів невикористаної відпустки на момент увільнення, то чи можна виплатити компенсацію мобілізованому? Яким числом має бути написана заява?
    Сьогодні 11:09138
  • Переведення працівника та директора з сумісника на основне місце
    Працівник звільнився з основного місця роботи, але він ще працює за сумісництвом на іншому підприємстві. Як його перевести на основне місце роботи там, де він зараз працює за сумісництвом? Також директор працює на одному підприємстві за основним місцем і на іншому за сумісництвом. З основного місця роботи його звільняють. Як йому перевестись на основне місце там, де він працює за сумісництвом?
    25.11.202447
  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024258
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202472