• Посилання скопійовано

Які вимоги визначено до водія автонавантажувача?

Чи потрібне спеціальне навчання та допуск для працівників, які виконують завдання з використанням автонавантажувача?

Відповідно до пп. 14. та пп. 15 розд. V Правил охорони праці під час експлуатації навантажувачів на підприємстві має бути Інструкція з охорони праці для водія навантажувача, яка має містити, крім вимог безпеки, також такі відомості:

  • порядок роботи з вантажем (підіймання та штабелювання);
  • порядок пересування (керування);
  • порядок виконання робіт, пов’язаних з обслуговуванням навантажувача, які виконує водій.

Керувати навантажувачами мають право водії навантажувачів.

Державним стандартом професійно-технічної освіти (ДСПТО 8334.Н.52.24-2016) визначено, що у водія навантажувача  має бути повна або базова загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень «кваліфікований робітник» за професією водій навантажувача відповідного розряду. Водій автонавантажувача також повинен мати посвідчення на право робіт, з підвищеною небезпекою та посвідчення водія автомобіля категорії «В» або «С».

Відповідно до п. 4 розд. IV Вимог безпеки та захисту здоров’я під час використання виробничого обладнання працівниками керування самохідним виробничим обладнанням здійснюють тільки ті працівники, які пройшли відповідне навчання та мають право керувати цим обладнанням. В свою чергу, керувати електронавантажувачами мають право особи, які мають посвідчення на право керуванням ними, а також першу кваліфікаційну групу з електробезпеки (див. пп. 6.2 розд. XIV  Правил охорони праці на автомобільному транспорті). Тобто працівник потрібно буде пройти навчання для отримання посвідчення на право керування автонавантажувачем. 

Звертаємо увагу, що навантажувачі всіх типів, за винятком штабелеукладачів із ручним пересуванням, підлягають реєстрації відповідно до вимог Закону «Про дорожній рух».

Реєстрація, перереєстрація, тимчасова реєстрація та зняття навантажувачів з обліку здійснюються територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці. Експлуатація незареєстрованих навантажувачів забороняється.

Окремо не виділяємо вимоги щодо медичних оглядів. Так як наявність категорії «В» та «С» вже передбачає відповідні параметри здоров’я для керування автонавантажувачем. 

Підсумуємо:

1. Водій автонавантажувача повинен мати відповідну освіту, посвідчення водія відповідної категорії (В або С) та посвідчення на право виконання робіт з підвищеною небезпекою;

2. Для керування автонавантажувачем обов'язковим є проходження спеціального навчання з отриманням посвідчення на право керування ним;

3. Підприємство зобов'язане розробити інструкцію з охорони праці для водія та забезпечити реєстрацію автонавантажувача у встановленому порядку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Пантюхова Анна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»