• Посилання скопійовано

При переведенні в сумісники проводиться звільнення та повний розрахунок

Працівник у нас працює за основним місцем роботи. З 23.09 він бажає працювати на нашому ж підприємстві, але вже за сумісництвом, а трудову книжку забрати на інше місце роботи. Як правильно оформити запис в трудовій книжці в такому випадку?

Згідно з п.1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників №58, на осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи. Отже, Інструкція  №58 вимагає спочатку робити запис про звільнення за попереднім основним місцем роботи, а вже потім вносити записи з іншого місця роботи, визначеного як основне.

Для оформлення зміни основного місця роботи в такій ситуації працівникові слід  подати заяву із проханням перевести його за власним бажанням на сумісництво.


На підставі цієї заяви працедавець має звільнити працівника, видати наказ, внести про це запис до трудової книжки працівника (оскільки переведення в сумісники - це бажання працівника, робиться запис як при звичайному звільненні за власним бажанням згідно зі ст. 38 КЗпП), обчислити його зарплату та інші виплати, які за законом працівник мав би отримати під час звільнення (зокрема, компенсацію за невикористану відпустку тощо).

У день звільнення працівник повинен отримати і трудову книжку, і усі належні йому виплати (статті 47, 116 КЗпП). Наступного дня після звільнення працедавець повинен  видати наказ, у якому вказати, що з цього числа працівника прийнято на роботу за сумісництвом. Зауважимо, що відповідно до п. 2.14 Інструкції №58, запис відомостей про роботу за сумісництвом в трудовій книжці провадиться за бажанням працівника.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний по вагітності та пологах і робота за основним місцем та за сумісництвом
    Підприємство має дві ситуації з лікарняним по вагітності та пологах: працівниця (основне місце роботи) оформила лікарняний на це підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за сумісництвом, якщо робота є дистанційною? Працівниця (сумісник) оформила лікарняний по вагітності та пологах на підприємство. Чи може вона працювати під час лікарняного на іншому підприємстві за основним місцем роботи, якщо робота є дистанційною?
    Сьогодні 12:0215
  • Компенсація невикористаної відпустки мобілізованому працівнику без звільнення
    З 24.12.2023 мобілізованим можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку за їх заявою, які накопились на початок служби. Якщо працівника було увільнено 05.03.2022, і в нього було 20 к.днів невикористаної відпустки на момент увільнення, то чи можна виплатити компенсацію мобілізованому? Яким числом має бути написана заява?
    Сьогодні 11:09117
  • Переведення працівника та директора з сумісника на основне місце
    Працівник звільнився з основного місця роботи, але він ще працює за сумісництвом на іншому підприємстві. Як його перевести на основне місце роботи там, де він зараз працює за сумісництвом? Також директор працює на одному підприємстві за основним місцем і на іншому за сумісництвом. З основного місця роботи його звільняють. Як йому перевестись на основне місце там, де він працює за сумісництвом?
    25.11.202447
  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    22.11.2024258
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202471