• Посилання скопійовано

Працівник за ЦПД захворів – як оплатити роботи?

Строком на один місяць укладений договір ЦПХ з виконавцем. Але він пішов на лікарняний, роботи не виконав. Потрібно провести оплату за виконану роботу чи чекати одужання та закінчення робіт? Чи можна пролонгувати договір ЦПХ?

Договори ЦПХ регламентуються ЦКУ

Так, ЦПД — це угода між сторонами: громадянином і організацією (підприємством тощо) на виконання певної роботи (надання послуг), предметом якої є надання певного результату праці. Загальний зміст будь-якого цивільно-правового договору полягає в тому, що одна зі сторін зобов’язується виконати певний обсяг робіт (виконавець), а інша (замовник) — прийняти її і оплатити на умовах цього договору.

Відповідно, якщо робота або послуга надані в повному обсязі та у визначений договором строк, їх необхідно оплатити. Результат праці за ЦПД оформляють актом виконаних робіт (наданих послуг), на підставі якого проводять їх оплату.

У випадку, якщо працівник, який працює за ЦПД, оформив листок непрацездатності, що припадає на період дії цього договору, він має право на його оплату лише за умови втрати певної частини заробітку (доходу).

Тож оскільки виконавець за ЦПД на лікарняному, то замовник має оплатити йому цей лікарняний, адже встановлено факт втрати заробітку. Факт оплати незакінчених робіт залежить від умов договору, оскільки оплата робіт за ЦПД здійснюється за кінцевий результат, який визначається після закінчення робіт і оформлюється актом приймання-передачі виконаних робіт.

Законодавство не встановлює обмежень щодо терміну, на який можна укладати договір ЦПХ. І якщо виявиться, що в договорі передбачено оплату лише за фактично виконані роботи, то до моменту виконання робіт оплата не здійснюється. Тому договір ЦПХ може бути пролонговано за згодою сторін, якщо є необхідність у завершенні робіт після одужання виконавця.

Отже, після пролонгації договору ЦПХ та одужання виконавця, а також завершення робіт потрібно підписати акт приймання-передачі, який буде підставою для оплати таких робіт.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Працівник за ЦПД захворів – як оплатити роботи?
    Строком на один місяць укладений договір ЦПХ з виконавцем. Але він пішов на лікарняний, роботи не виконав. Потрібно провести оплату за виконану роботу чи чекати одужання та закінчення робіт? Чи можна пролонгувати договір ЦПХ?
    Сьогодні 10:0614
  • Чи потрібно повертати ФОПу допомогу по вагітності та пологах у разі ліквідації?
    ФОП отримала декретні виплати по вагітності і пологам і вирішила закрити ФОПа. Чи потрібно повертати виплати?
    06.02.202510
  • Призупинення трудового договору з директором та альтернативні вирішення пробеми
    На підприємстві оформлений тільки директор. Чи можно зробити призупинення договору для нього, якщо зараз немає роботи та проблема з виплатою зарплати? Якщо ні, то які інши способи вирішення цієї проблеми?
    05.02.202537
  • Врахування річної премії в середню зарплату за Порядком №100
    Як розрахувати середню зарплату для оплати днів проходження ВЛК в лютому 2025 року у тому випадку, коли працівник у січні 2025 р. отримав премію за результатами 2024 року? Премія за минулий рік має бути розділена на 12 помножена на 11 і до цієї суми додати ЗП за останні 12 місяців і поділити на 366. Так?
    05.02.202532
  • Переведення директора на неповний робочий день чи надання відпустки без збереження зарплати: що обрати?
    ТОВ-охоронна компанія - платник ЄП 5%. Чи можна директора підприємства, який працевлаштований по трудовій книжці перевести на неповний робочий день, наприклад, 4 години на день. На даний час на підприємстві не вистачає коштів, складна фінансова обстановка, щоб повність закривати в табелі керівнику по 8 годин і виплачувати всю зарплату не має можливості. Підприємтво не може працювати без керівника, якщо охоронці працюють цілодобово. Відправляти директора в відпустку без оплати в зв'язу з воєнним станом майбуть неправильно? Чи буде порушенням, якщо керівник напише наказ і Заяву про переведення його на неповний робочий день 4 години чи 2 години в зв'язку з сімейними обставинами?
    05.02.20257182