• Посилання скопійовано

Оплата відрядження працівників іноземної організації філією

В Україні зареєстрована філія іноземної благодійної організації, в якій працюють особи-іноземці, які напряму не пов’язані з філією і зарплату отримують з іноземної організації. Час від часу виникає потреба у здійсненні ними відрядження, відповідно, виникають витрати на проїзд, харчування, проживання. Якщо ці витрати покриватиме філія, то чи не буде це для них додатковим благом? Чи не виникнуть через це додаткові податки?

Відповідно до ст. 26 Конституції України іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими ж правами й свободами, а також мають такі ж обов’язки, як і громадяни України, – за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України. 

Крім того, КЗпП передбачено, зокрема, що трудові відносини іноземних громадян, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях України, регулюються законодавством держави, в якій здійснене працевлаштування (наймання) працівника, та міжнародними договорами України.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, – іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в'їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні.

Тож, окрім звичайного працевлаштування іноземців, поширеним є їх працевлаштування в Україні під час відрядження. Відповідно до вищезазначеного Закону, такі іноземні працівники належать до особливої категорії та називаються «відряджені іноземні працівники».

Відряджені іноземні працівники — це іноземці та особи без громадянства, направлені іноземним роботодавцем в Україну для виконання певного обсягу робіт (послуг) на підставі договорів (контрактів), укладених між українським та іноземним суб'єктами господарювання.

Як вбачається з визначення, для отримання дозволу для такої категорії працівників до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що здійснює видачу дозволів, окрім звичайного пакета документів, необхідно подати копію договору на виконання певного обсягу робіт/послуг, укладеного між українським та іноземним суб'єктами господарювання (п. 5 ч. 1 ст. 42-2 Закону про зайнятість населення).

Отримання дозволу на таких працівників забезпечить легальність перебування їх на території України. Тому у разі, якщо на посаду керівника обирають нерезидента, йому не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування в Україні – законодавством передбачена службова картка працівника представництва іноземної компанії, для отримання якої необхідно значно менше витрат та часу. А для працівників – нерезидентів представництва можна отримати багаторазову візу.

Зазначимо, що без дозволу здійснюється працевлаштування працівників іноземних представництв, зареєстрованих на території України в установленому законодавством порядку, та перелічені в ч. 6 ст. 42 Закону про зайнятість населення.

При працевлаштуванні іноземних громадян, які працюють в філії, потрібно отримати дозвіл на його працевлаштування. Адже відповідно до Закону, праця іноземців може застосовуватися на різних посадах в одного або кількох роботодавців, за умови отримання дозволу для кожної посади. 

Тож, вважаємо, що при скеруванні таких працівників у відрядження філія має керуватися нормами чинного законодавства, відповідно оплачувати відрядження без додаткового податкового навантаження.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Ведення графи «Повідомлення» у списках військового обліку
    Чи потрібно у графу 11 «Повідомлення» Списків персонального військового обліку (Додаток 5 до Порядку №1487) переносити всю історію змін за минулі роки, чи станом на 01.01.2026 графа має бути порожньою для внесення лише актуальних записів за поточний рік?
    06.02.202620
  • Розрахунок відпускних за другий робочий рік
    Як розрахувати середню заробітну плату та суму відпускних для працівника (прийнятий 30.07.2024 р.), який у лютому 2026 року бере 12 календарних днів відпустки за робочий рік 30.07.2025 – 29.07.2026 рр., враховуючи, що відпустка за перший рік використана?
    04.02.202657
  • Дата виходу з відпустки для догляду за дитиною до 3 років
    Дитина народилася 22.04.2020. Коли є останнім днем відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та в який термін працівниця має стати до роботи згідно з нормами чинного законодавства?
    03.02.20261 013
  • Середня зарплата для критичності: чи враховувати мобілізованого працівника?
    Підприємство з 14 штатними працівниками готує документи для отримання статусу критично важливого. У грудні одного працівника мобілізовано. Чи потрібно включати цього мобілізованого працівника до розрахунку середньої заробітної плати за останній місяць для дотримання зарплатного критерію (2,5 мінімальної зарплати), чи розрахунок здійснювати лише за 13 працівниками, які фактично отримують зарплату?
    03.02.20261 124
  • Оформлення оплати та врахування у норматив працівника з інвалідністю
    Як коректно оформити оплату праці прибиральниці (особа з інвалідністю 2 групи) на рівні повної мінімальної заробітної плати при роботі на 0,5 ставки (4 год/день), щоб забезпечити виконання нормативу працевлаштування та уникнути нелогічного підвищення окладу в штатному розписі?
    02.02.2026975