• Посилання скопійовано

Внесення запису про роботу про сумісництво в оцифровану трудову книжку

Прийняли працівника на роботу за сумісництвом. За основним місцем роботи трудову книжку йому оцифрували. Чи потрібно роботодавцю за сумісництвом вносити на сайті ПФУ запис в трудову книжку працівника про роботу за сумісництвом?

Згідно зі ст. 102-1 КЗпП та ст. 19 Закону про оплату праці сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.

Пунктом 1.1 Інструкції №58 встановлено, що на осіб, які працюють за сумісництвом,  трудові  книжки ведуться тільки за місцем основної роботи.

Оскільки трудова книжка працівника ведеться за основним місцем роботи, відповідно запис до неї про прийняття на роботу за сумісництвом може проводитись за бажанням працівника (пп. 2.14 Інструкції №58) за основним місцем роботи на підставі витягу з наказу про роботу за сумісництвом.

Отже, вимога в Інструкції №58 щодо права внесення запису про роботу працівника за сумісництвом роботодавцем за основним місцем роботи, залишилася без змін. Тож, роботодавець за місцем роботи працівника за сумісництвом не має права внести запис, навіть до реєстру. Такий роботодавець може надати лише копії наказів (про прийняття та про звільнення) працівнику, який бажає мати запис про роботу за сумісництвом для надання роботодавцю за основним місцем роботи для внесення такого запису в реєстр та/або і в паперову трудову книжку. 

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»