• Посилання скопійовано

Як розрахувати 16-денний інтервал для виплати зарплати?

Як правильно розрахувати інтервал між зарплатою за І половину місяця та зарплатою? Наприклад, якщо зарплата за І половину місяця виплачується 8 числа, то решту зарплати можна виплатити 1 числа наступного місяця?

Відповідно до ст. 115 КЗпП та ст. 24 Закону про оплату праці, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Тобто, зазначеними нормами встановлено, що виплата заробітної плати здійснюється не рідше 2 разів на місяць, де першою половиною місяця вважаються 15 календарних днів з 1 по 15 число, а другою половиною – з 16 по 30 (31). 

Тобто, заробітна плата за першу половину місяця має виплачуватись в період не пізніше з 16 по 22 число, а за другу половину – з 1 по 7 число. 

Проте звертаємо увагу, що конкретні терміни виплати заробітної плати мають бути встановлені підприємством самостійно в колективному договорі або іншому нормативному акті роботодавця.

Також ч. 2 ст. 115 КЗпП та ч. 2 ст. 24 Закону про оплату праці встановлено, що у разі, коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні. 

При цьому, наступна виплата заробітної плати буде проводитись у дні, визначені колективним договором або іншим нормативним актом роботодавця. Тобто, інтервал в 16 календарних днів стосується лише виплат в межах одного місяця. Отже, якщо заробітна плата виплачується раніше строку, встановленого колдоговором чи іншим нормативним документом, то наступна виплата не переноситься. При цьому між фактичними виплатами з урахуванням перенесень може виникнути проміжок часу, що перевищить 16 календарніх днів - і це не буде порушенням.

Отже, виплата роботодавцем зарплати за І половину місяця 8 числа є порушення строків її виплати.

Нагадаємо, що ст. 36 Закону про оплату праці за порушення законодавства про оплату праці передбачено притягнення винних осіб до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством. 

Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 265 КЗпП, роботодавці несуть фінансову відповідальність за порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць та виплату її не в повному обсязі у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (у 2024 році – 21300,00 грн).

Також ст. 41 КпАП визначено адміністративну відповідальність - від 30 до 100 НМДГ (510 – 1700 грн). За повторне протягом року порушення - від 100 до 300 НМДГ (1700 – 5100 грн).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»