Якщо працівник з надомної роботи переводиться на роботу в офісі в межах головного підприємства, де він і числився до того, це в додатку Д5 показувати не треба.
А ось переведення з головного офісу до іншого структурного підрозділу - так, в додатку Д5 відображається. Для цього передбачено графу 12 цього додатку.
В опису складання додатку Д5 в Порядку Мінфіну №4 говориться, що:
- Д5 до Розрахунку подається платником єдиного внеску, якщо протягом звітного періоду, зокрема, відбувається переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду, або роботу у того самого платника єдиного внеску;
- в графі 12 Д5 зазначається (1 - так, 0 - ні) у разі переведення, призначення застрахованої особи на іншу посаду або роботу, переміщення до іншого підрозділу.
При цьому не вказується, а як зазначити, куди саме, у який підрозділ переведено такого працівника. Якщо із назвою посадою це очевидно - зазначається назва посади, на яку працівника переведено, - то для назви підрозділу, куди переводиться працівник (як, власне, і до якого підрозділу він брався на роботу до цього), в формі додатку Д5 окремої графи не передбачено.
На нашу думку, таку інформацію, все ж таки, варто вказати. Адже на сьогодні інформація з додатку Д5 є електронним аналогом трудової книжки. А в ній назва підрозділу, до якого береться або переводиться працівник, зазначалася обов'язково (зараз запис про таке переведення до паперової трудової книжки вноситься лише на вимогу працівника).
Так, у пп. 2.14 Інструкції говориться: у графі 3 пишеться "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюється в такому ж порядку, як і прийняття на роботу.
Тому в додатку Д5 назву структурного підрозділу можна вказати теж в графі 15 "Назва посади". Щодо заповнення якої у опису Д5 зазначено, що назва посади має відповідати запису у трудовій книжці. Тобто, варто вказати і назву посади, за якою працівник буде працювати у структурному підрозділі, і назву самого структурного підрозділу.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити