• Посилання скопійовано

Переведення працівника до іншого підрозділу: як показати в додатку Д5?

Працівника перевели з надомної роботи на роботу в офісі. Чи треба це відображати в додатку Д5 до об'єднаної звітності? Якщо у підприємства є структурні підрозділи і працівника переводять з головного офісу у такий підрозділ, чи треба це відображати у додатку Д5?

Якщо працівник з надомної роботи переводиться на роботу в офісі в межах головного підприємства, де він і числився до того, це в додатку Д5 показувати не треба. 

А ось переведення з головного офісу до іншого структурного підрозділу - так, в додатку Д5 відображається. Для цього передбачено графу 12 цього додатку. 

В опису складання додатку Д5 в Порядку Мінфіну №4 говориться, що: 

 • Д5 до Розрахунку подається платником єдиного внеску, якщо протягом звітного періоду, зокрема, відбувається переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду, або роботу у того самого платника єдиного внеску;
 • в графі 12 Д5 зазначається (1 - так, 0 - ні) у разі переведення, призначення застрахованої особи на іншу посаду або роботу, переміщення до іншого підрозділу. 

При цьому не вказується, а як зазначити, куди саме, у який підрозділ переведено такого працівника. Якщо із назвою посадою це очевидно - зазначається назва посади, на яку працівника переведено, - то для назви підрозділу, куди переводиться працівник (як, власне, і до якого підрозділу він брався на роботу до цього), в формі додатку Д5 окремої графи не передбачено. 

На нашу думку, таку інформацію, все ж таки, варто вказати. Адже на сьогодні інформація з додатку Д5 є електронним аналогом трудової книжки. А в ній назва підрозділу, до якого береться або переводиться працівник, зазначалася обов'язково (зараз запис про таке переведення до паперової трудової книжки вноситься лише на вимогу працівника). 

Так, у пп. 2.14 Інструкції  говориться: у графі 3 пишеться "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Переведення працівника на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві оформлюється в такому ж порядку, як і прийняття на роботу. 

Тому в додатку Д5 назву структурного підрозділу можна вказати теж в графі 15 "Назва посади". Щодо заповнення якої у опису Д5 зазначено, що назва посади має відповідати запису у трудовій книжці. Тобто, варто вказати і назву посади, за якою працівник буде працювати у структурному підрозділі, і назву самого структурного підрозділу.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Допомога по вагітності та пологах для ФОПа, який не сплачував ЄСВ під час війни
  ФОП на ІІІ групі ЄП без найманих працівників не сплачував ЄСВ за себе під час воєнного стану. У квітні 2024 р. ФОП йде у відпустку вагітності та пологах. Якщо ФОП сплатить ЄСВ за себе в квітні чи дасть їй право це отримати допомогу по вагітності й пологах від ПФУ?
  16.04.202446
 • Утримання із вихідної допомоги кредиту за виконавчим листом
  Чи потрібно утримувати за виконавчим листом суму за невиплаченому кредиту з вихідної допомоги при звільнені працівника за п. 2 ч. 1 ст. 40 КЗпП?
  15.04.202421
 • Працівник у статусі нерезидента без зміни громадянства: вплив на роботодавця
  Дистанційний працівник проживаючи більше 6 місяців в іншій країні, набув статусу нерезидента (громадянство не змінювалося). Роботодавець більше 2-х років в єдиній звітності відображав працівника у загальному порядку. Чи впливає статус нерезидента на оподаткування, на відображення в податковій та статистичній звітності? Якщо так, то як виправити та які санкції можливі стосовно підприємства?
  11.04.2024364
 • Чи може керівник громадської організації працювати без оплати праці?
  Керівниця громадської організації отримувала зарплату. Наразі вона залишиться працювати на цій посаді, але без зарплати. Як це правильно провести в кадровому та бухобліку? Чи треба їй виплачувати компенсацію за невикористану відпустку? Як оформити документи?
  11.04.202429
 • Відпустка після демобілізації працівника
  Працівник повернувся після звільнення з лав ЗСУ, був призваний з першого дня війни. Дохід йому нараховувався лише до 18.07.2022 р. Просить відпустку за період 2021 – 2022 роки з 05.04.2024 р. Який дохід застосувати для нарахування відпускних?
  09.04.2024391