• Посилання скопійовано

Зняття готівки з рахунку підприємства заступником директора під час відпустки

Чи може працівник (заступник директора, він же і співзасновник підприємства) під час своєї відпустки, за необхідності, звернутися в банк з касовим чеком та отримати зарплату для працівників та здати її в касу?

Особам, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати (ст. 74 КЗпП).

Відпусткою є час відпочинку, який обчислюється в календарних днях і надається працівникам із збереженням місця роботи і заробітної плати.

У період відпустки працівник не несе обов’язку виконувати роботу, обумовлену трудовим договором, і підлягати внутрішньому трудовому розпорядку.

Тобто працівники, які перебувають у відпустці, у розумінні трудового законодавства не можуть вважатися такими, що виконують в цей період роботу, обумовлену трудовим договором. Тому що у період відпустки працівник не може притягуватися до відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків, тому його повноваження на цей період повинні припинятися. 

Оскільки, чинним законодавством про працю не передбачено можливості продовження виконання заступником підприємства посадових обов’язків у період відпустки, та з метою уникнення можливих негативних наслідків (штрафів), доречно, призначити працівника, який виконуватиме тимчасової обов’язки на час його відсутності з поданням до банку тимчасової картки зі зразком підпису такої особи. А можливо в банку вже є оформленні картки зі зразками підписів декількох осіб, яким надано право другого підпису, тож, такі особи теж можуть зняти готівку на зарплату і внести їх в касу підприємства. 

Відразу зазначимо, що на сьогодні відсутні штрафи за порушення касової дисципліни, зокрема, за перевищення ліміту каси. Тож якщо підприємство отримає готівку на зарплату заздалегідь, до початку відпустки заступника, і буде зберігати її декілька днів у касі, то підстав для застосування штрафу за перевищення ліміту каси не буде.

Проте, Держпраці при перевірці може накласти штраф в розмірі 1 МЗП як за інші порушення трудового законодавства, згідно з абз. 9 ч. 2 ст. 265 КЗпП, а на посадових осіб можуть накласти адмінштраф в розмірі від 510 до 1700 грн за ч. 1 ст. 41 КпАП.

Думку Мінцсоцполітики з цього питання див. тут.

Є альтернативна думка податкового адвоката про те, що у відпустці можна підписувати документи.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Лікарняний гіг-спеціаліста: оподаткування у місяці отримання статусу резидента "Дія. Сіті"
  ТОВ стало резидентом "Дія. Сіті" 22.11.2023 р., а з 01.12.2023 р. діятиме спеціальний режим оподаткування. Працівник пішов на лікарняний з 22.11.2023 р., з 24.11.2023 р. - продовження. Прийнятий працівник 06.10.2023 р., страховий стаж 15 років, зарплата за жовтень 2023 р. - 22 909,09 грн за 26 к.днів. Яку суму лікарняних нарахувати, за якими ставками оподатковувати та як відображати у єдиній звітності?
  01.12.2023294
 • За яким курсом визначати витрати на закордонне відрядження?
  Підприємство направило працівника у закордонне відрядження в Молдову. Перед відрядженням на картку працівника перераховані добові у гривнях за курсом НБУ на дату виплати, з розрахунку 40 дол. США за 1 добу. У відрядженні працівник своїми коштами (з банківської карти, в турецькій лірі) оплатив витрати на проживання, хоча інвойс в молдовських леях. За яким курсом складати авансовий звіт і виплачувати заборгованість працівнику?
  01.12.2023132
 • Оплата неповного робочого часу при підсумованому обліку
  На підприємстві для частини працівників встановлено підсумований облік робочого часу. Після введення військового стану та скорочення обсягу надання послуг за заявами працівників встановлено скорочений робочий день (4 години на зміну), для декого скорочений робочий тиждень зі скороченим робочим днем. У зв’язку з ситуацією, що складася, виникли питання щодо нарахування зарплати:
  29.11.20233451
 • Лікарняний по вагітності та пологах з відтермінуванням та ще 12 питань про лікарняний
  Як оформити, які підготувати документи, для надання працівниці відпустки тривалістю 126 календарних днів, якщо вона бажає взяти відпустку не за 70 днів до дати пологів, а пізніше, наприклад за 32 к.дні до пологів та 94 к.дні після пологів?
  29.11.202370
 • Працівниця за кордоном: звільнення після закінчення відпустки для догляду за дитиною
  Працівниця була у відпустці для догляду за дитиною до 3-х років до 17.11.2023 р. Зараз вона знаходиться за межами України. Зв'язувалися з нею через соцмережі, щоб вона надала заяву на звільнення. Вона не відповідає. Як довго можна ставити в табелі "НЗ" або "І? Чи можна звільнити її у період військового стану?
  28.11.2023321