• Посилання скопійовано

Лікарняний суміснику за рахунок роботодавця

Чи оплачуються перші 5 календарних днів за рахунок роботодавця працівнику за сумісництвом?

Відповідно до пп. 2 Порядку №440, оплата перших 5 календарних днів тимчасової непрацездатності здійснюється за основним місцем роботи застрахованої особи ТА за місцем роботи за сумісництвом у формі матеріального забезпечення, що повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу).

Підставою для оплати днів тимчасової непрацездатності є виданий в установленому порядку листок непрацездатності. Дні тимчасової непрацездатності оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах, визначених ч. 1 ст. 17 Закону №1105.

Тож, в зазначеної норми розуміємо, що змін щодо оплати перших 5 к.д. нічого не змінилося. Вони як і раніше оплачуються окремо роботодавцем за основним місцем роботи та роботодавцями за місцями роботи за сумісництвом.

Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі виданого в установленому порядку листка непрацездатності (у разі видачі листка непрацездатності у формі документа на папері - на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою (у разі наявності) за основним місцем роботи) та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи, за формою наведеною в додатку до Порядку №1266. Якщо місць за сумісництвом декілька, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом (пп. 30 Порядку №1266). Вказана довідка потрібна для проведення розрахунку лікарняних в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Проте, якщо працівник не надасть довідку, то як нещодавно ФСС зазначив в листі від 06.06.2022 р. №363-11-1, це ніяк не вплине на рішення роботодавця щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Отже, в даному випадку, роботодавець повинен провести нарахування лікарняного за рахунок роботодавця (перші п’ять днів) за місцем роботи за сумісництвом.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

 • Затвердження ПВТР у ФОПа з одним працівником
  Чи можливо затвердити ПВТР, якщо на ФОПа працює лише один працівник? Чи можна провести засідання трудового колективу один працівник та ФОП?
  23.03.202334
 • Директор - єдиний працівник: виконання обов'язків головбуха та касира
  Директор - єдиний працівник на підприємстві. Чи потрібно оформляти наказ на самого себе про те, що він покладає виконання обов'язків головного бухгалтера та касира на себе?
  23.03.2023452
 • Відрядження дистанційного працівника та авансовий звіт
  Чи можна направляти працівника-дистанційника у відрядження? Чи може працівник, повернувшись із відрядження, підписати авансовий звіт за допомогою ЕЦП, яку компанія використовує як систему внутрішнього електронного документообігу, оскільки продовжуватиме ще деякий час працювати віддалено?
  22.03.2023181
 • Працівник помер за кордоном: як оформити?
  Працівник працював дистанційно за кордоном і помер. Родичі вирішили поховати його там. Для виплати остаточного розрахунку прислали фото заяви дружини на отримання грошей, номер платіжної картки і Виписку з реєстру про смерть Республіки Словенії. Чи має право підприємство розрахувати працівника за вказаними документами?
  20.03.202349
 • Встановлення в колдоговорі обмежень для сумісників
  Чи законно включити до колективного договору пункт про обмеження деяких виплат для сумісників (наприклад, на поховання родичів)?
  17.03.202361