Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Прийняття на роботу студента - переселенця

Як прийняти на роботу переселенця, який є студентом денного відділення? Які документи необхідні?

Прийняття на роботу переселенця, який є студентом денного відділення нічим не відрізняється від прийняття на роботу студента у мирний час.

Право студентів вищих навчальних закладів на трудову діяльність у позанавчальний час закріплено в п. 3 ч. 1 ст. 62 Закону про вищу освіту.

Роботодавець може прийняти на роботу студента незалежно від форми його навчання. При цьому такий працівник матиме ті самі права, що й решта працівників.

Трудові відносини між підприємством і студентом починаються з укладення трудового договору. Форма  трудового договору із студентом залежить від віку, якщо він:

  • старше 18 років може бути як письмова, так і усна;
  • молодше 18 років,  то з ним укладається договір тільки в письмовій формі (п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП).

Звертаємо увагу, що студента, який навчається на денній формі, приймають тільки на основне місце роботи, звісно за умови, якщо він не працює за основним місцем роботи в іншого роботодавця.

Далі оформлення студента на роботу здійснюється в звичайному порядку, тобто як і всіх працівників: 

пишеться заява на прийняття на роботу з визначенням місця роботи (основне чи сумісництво);

подається:

  • копія паспорта, ідентифікаційного коду;
  • документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію) (за наявності);
  • документ про стан здоров’я (за наявності);
  • інші документи (наприклад, якщо особа військовозобов’язана – військовий квиток, тощо).  

На підставі вищезазначених документів роботодавець:

  • видає наказ на прийняття на роботу;
  • подає повідомлення про прийняття на роботу в податкову;
  • не забуває відобразити прийняття на роботу в Додатку 5 об’єднаної звітності у відповідному кварталі.

Звертаємо увагу, що для працівників, яким немає 18 років, передбачена ст. 51 КЗпП скорочена тривалість робочого часу. На період дії воєнного стану, відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону №2136 для працівників, яким відповідно до законодавства встановлюється скорочена тривалість робочого часу, тривалість робочого часу не може перевищувати 50 годин на тиждень. З метою охорони здоров’я осіб, молодших вісімнадцяти років ст. 192 КЗпП забороняється залучення до роботи в нічний час.

Щодо трудової книжки зазначимо: після 10.06.2021 року на вимогу працівника, який вперше приймається на роботу, паперова трудова книжка оформляється роботодавцем в обов’язковому порядку не пізніше 5 днів після прийняття на роботу.

Але зберігати паперову трудову книжку роботодавець вже не зобов'язаний! Кадровик/бухгалтер лише вносить запис і віддає працівникові на зберігання. Таку трудову книжку (з 10 червня 2021 р.) роботодавець вже не сканує і не передає до Пенсійного фонду.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини , Навчання , Первинні документи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі