Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Звільнення працівника, який перебуває за кордоном

Як правильно звільнити працівника, який перебуває за межами України? Що робити із трудовою книжкою?

Якщо працівник залишив робоче місце та виїхав з місця проживання за межі України у зв’язку із бойовими діями, то він може звільнитися  з роботи тільки за власним бажанням, а ніяк не з ініціативи роботодавця. Бо заборона на звільнення працівників з роботи за власним бажанням наразі відсутня. Про це наголошує Держпраці у свому роз’ясненні.

Тож, щоб звільнитися, працівнику треба надати заяву. Оскільки працівник за кордоном, то зробити це особисто складно. Тому працівник таку заяву може надіслати роботодавцю в месенджер або на електронну пошту, а як тільки буде можливість, зможе надати її особисто або надіслати поштою. На підставі цієї заяви (паперової) роботодавець видає наказ про звільнення та проводить остаточний розахунок.

Щодо трудової книжки зазначимо таке:

Відповідно до ст. 47 КЗпП роботодавець зобов’язаний в день звільнення видати працівникові копію наказу про звільнення, провести з ним розрахунок (ст. 116 КЗпП), а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника. Звертаємо увагу, якщо працівник прийнятий був на роботу до 10.06.2021 р., то трудова зберігається у роботодавця. Тому роботодавець має видати працівникові ще й належним чином оформлену трудову книжку.

Зважаючи на те, що працівник перебуває за кордоном і отримати копію наказу та трудову книжку не зможе, складається акт (довільної форми) про неможливість видачі трудової книжки та копії наказу через відсутність працівника в Україні. Отримати трудову книжку працівник зможе після повернення додому особисто звернувшись до роботодавця чи на надану поштову адресу. Зазначимо, що абзацом 4 п. 37 Правил №270 у міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати, зокрема, трудові книжки.  

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі