Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Робота під час відпустки для догляду за дитиною

Зовнішній сумісник знаходиться на основній роботі в декреті для догляду за дитиною до 6 років, можна табелювати 8 годин чи тільки 4?

Відповідно до ч. 3 ст. 179 КЗпП та ч. 1 ст. 18 Закону про відпустки, за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Нерідко працівники, які йдуть у відпустку для догляду за дитиною до трьох років, продовжують відпустку для догляду за дитиною до шести років, якщо дитина часто хворіє.

Тож, у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, одному з батьків дитини в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку (ч. 6 ст. 179 КЗпП,  та п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Також, ч. 8 ст. 179 КЗпП та ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки передбачено, що за бажанням матері, батька дитини або осіб, зазначених у частині сьомій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. Згідно з ст. 56 КЗпП оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Отже, працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною, може працювати на умовах неповного робочого часу, як на посаді за основним місцем роботи, так і за сумісництвом. 

Таким чином, працівниця може перебувати у відпустці для догляду за дитиною за основним місцем роботи, а за сумісництвом, у період перебування у такій відпустці, працювати на умовах неповного робочого часу. Умови роботи, зокрема, тривалість неповного робочого дня, встановлюються у трудовому договорі. При цьому, якщо працівниця працює на умовах неповного робочого дня, їй не може бути встановлено повну тривалість робочого часу.

У даному випадку в табелі проставляють літерний код «ДД» або цифровий код «17»— відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку та прочерки щодо відпрацьованих годин. Окрім того, уводять два додаткових рядки: в одному проставляють літерний код «РС» або цифровий код «2» — години роботи працівників, яким установлено неповний робочий день, у другому — фактичну тривалість роботи (скільки годин фактично відпрацьовано за день – 4 години або іншу кільість годин, фактично відпрацьовану). Таким чином, збережуться дані щодо статистичної звітності й обліковані години для нарахування заробітної плати. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі