Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Зменшення окладу: чи продовжувати індексувати зарплату?

Підприємство за попереднім повідомленням працівників зменшило оклади працівникам. Чи продовжувати індексувати зарплату? Чи вважати місяць зменшення окладу базовим?

У п. 5 Порядку №1078 зазначено, що у разі підвищення тарифних ставок (посадових окладів), значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Тобто Порядок №1078 передбачає зміну базового місяця лише у разі підвищення окладів. Отже, місяць, в якому відбувається підвищення посадових окладів, стає базовим для проведення індексації.

Зменшення посадових окладів, в зв’язку зі зміною істотних умов праці, ніяким чином не впливає на зміну базового місяця для проведення індексації. Тобто роботодавець продовжує виплачувати працівникам суми індексації, розраховані виходячи з останнього підвищення його окладу.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі