Якщо працедавець затвердив графік відпусток, але протягом робочого року у працівника виникла необхідність перенести дату відпустки, такий працівник подає заяву на ім'я керівника з проханням перенести відпустку на інший вказаний період.
Жодних порушень тут не буде, тим більше що законодавством не передбачено порядок складання і ведення графіка відпусток. Але обов'язок мати такий графік передбачено!
Ініціатором перенесення відпустки може бути як працівник, так і працедавець. Згідно зі ст. 11 Закону про відпустки, на прохання працівника відпустку має бути обов'язково перенесено у двох випадках:
1) якщо працівник за два тижні до встановленого графіком строку не отримав письмового повідомлення про відпустку;
2) працівникові не були виплачені відпускні за три дні до початку відпустки.
Також відпустку має бути перенесено або продовжено у таких випадках:
- настання у період відпустки тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку;
- настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;
- збіг щорічної відпустки із відпусткою у зв'язку з навчанням тощо.
Водночас керівник може бути ініціатором перенесення лише тоді, коли надання щорічної відпустки працівникові в раніше обумовлений період може несприятливо відобразитися на нормальному ході роботи підприємства, і за умови, що частину відпустки тривалістю не менше 24 к. д. буде надано у поточному робочому році. При цьому таке перенесення можливе лише з письмової згоди працівника.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити