Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Індексація зарплати при щомісячному підвищенні окладів

Підприємство щомісячно піднімає посадові оклади на 20 гривень і щокварталу на 100 грн. Чи настає обов'язок проводити індексацію зарплати в такому разі?

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення затверджені Постановою №1078. Відповідно, у разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Тобто він є базовим для обчислення індексу споживчих цін.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. У разі підвищення посадових окладів у місяці, в якому право на індексацію ще не виникло, такий місяць є базовим.

Роботодавцям не забороняється переглядати та підвищувати посадові оклади працівників протягом року за самостійним рішенням, оскільки підвищення окладів на кілька гривень щомісяця або навіть щокварталу не заборонено законом.

Таким чином, щомісячне підвищення посадових окладів роботодавцем на 20,00 грн та щокварталу на 100,00 грн знімає з останнього обов’язок щодо нарахування індексації, оскільки у місяць, і кожному наступному місяці, підвищення окладів індексація не нараховується. А також щомісячне підвищення окладів унеможливлює визначення базового місяця для нарахування індексації.  

Індексація заробітної плати передбачена ст. 95 КЗпП, її ненарахування є порушенням мінімальних державних гарантій в оплаті праці і тягне за собою фінансову відповідальність у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожного працівника, стосовно якого вчинено порушення відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП. Але застосувати штраф можна лише у випадку порушення норм закону, чого в цьому випадку, немає. 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі