Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Нюанси заборони роботи за сумісництвом

Чи може фахівець з публічних закупівель, який є уповноваженою особою, працювати за сумісництвом з матеріальною відповідальністю за матеріальні цінності?

Обмеження роботи за сумісництвом може бути встановлено:

  • законодавством
  • угодою сторін (трудовим договором може бути передбачено, зокрема, такий пункт: працівник приймає на себе зобов’язання — не укладати трудові договори за сумісництвом) (ч. 2 ст. 21 КЗпП).
  • колективним договором ;

Кому заборонено працювати за сумісництвом згідно з законодавством розглянемо у таблиці.

 

Норма законодавства

Працівники, яким заборонено працювати за  сумісництвом

1

ст. 25 Закону №1700-VII 

уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (зокрема, державні службовці, народні депутати, професійні судді), за винятком викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту

2

п. 4 постанови КМУ № 245

керівники державних підприємств, установ, організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їхні заступники, за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності

3

ст. 313 Закону №3425

нотаріуси, помічники нотаріусів, окрім викладацької, наукової і творчої діяльності

4

ст. 716 Закону №5076

адвокати, помічники адвокатів на посадах осіб, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону № 1700

5

п. 184 Ліцензійних умов № 929

завідувач аптечного закладу

6

п. 151 Ліцензійних умов №929

завідувач аптечного складу (бази)

 

Отже, у таблиці наведено вичерпний перелік осіб, кому не можна працювати за сумісництвом згідно з законодавством.

Якщо про фахівця з публічних закупівель, яка є уповноваженою особою не зазначено у жодному з нормативних документів щодо заборон роботи за сумісництвом, значить такій особі дозволено працювати за сумісництвом, якщо інше не зазначено в колдоговорі и угодою сторін.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі