Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Виключення днів з розрахункового періоду для обчислення лікарняних та відпускних

У січні 2020 року підприємство встановило додаткові вихідні дні для працівників (6,8,9,10 числа), зменшивши норму тривалості робочого часу з 21 робочих днів до 17 робочих днів. Чи виключаються ці календарні дні з розрахнкового періоду при розрахунку відпускних та лікарняних?

Нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.

Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП), які припадають на період відпустки, у розрахунок тривалості відпустки не включаються і не оплачуються (п. 7 Порядку №100).

Інших днів, які б виключалися з розрахункового періоду, окрім святкових та неробочих за ст. 73 КЗпП, в Порядку №100 не зазначено. Отже, з розрахункового періоду 6,8,9,10 числа січня для розрахунку відпускних не виключаються.

 

Щодо лікарняних

Відповідно до п. 3 Порядку № 1266 дні відсутності працівника з поважних причин виключаються з розрахункового періоду. Виплати за ці періоди не включаються до  розрахунку середньої заробітної плати.

Календарними днями, не відпрацьованими з чотирьох поважних причин, є:

  • періоди тимчасової непрацездатності;
  • час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком;
  • час перебування у відпустці без збереження заробітної плати.

Отже, з розрахункового періоду 6,8,9,10 числа січня 2020 року для розрахунку лікарняних не виключаються.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Лікарняні , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі