Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Зарплата через касу підприємства: як бути із заокругленням копійок

З 1 жовтня 2019 р. вийшли з обігу копійки номіналом 1, 2 і 5. Як бути з виплатою зарплати співробітникам через касу підприємства? Чи має госпсуб'єкт право заокруглювати суму? Чи копійки можуть залишитися не виплаченими і їх необхідно депонувати?

Роз’яснень щодо того, як виплачувати зарплату в нових умовах, Нацбанк та Мінфін ще не давали, а у Постанові № 82 так само, як і в Постанові № 25, нічого не сказано про те, як виплачувати заробітну плату готівкою із заокругленням. Спробуємо знайти декілька способів, як же вийти з цієї ситуації максимально коректно.

 

Безготівковий розрахунок повністю/частково готівковий, а частково безготівковий розрахунки

Перерахування зарплати на банківські рахунки працівників повністю розв'язує проблему із заокругленням сум розрахунків, на відміну від ситуації з готівковою виплатою зарплати. Адже щодо безготівкових розрахунків у п. 6 Постанови № 25 чітко зазначено, що юридичні та фізичні особи під час здійснення безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюють. Тож, якщо є можливість – в ідеалі краще перевести підприємство на «зарплатний проект» або взяти у працівників їхні особисті банківські реквізити для виплати зарплати на рахунки в банку.

До речі, чинне законодавство не забороняє частково виплачувати зарплату готівкою, а частково – у безготівковій формі. Отож, можна як повністю виплачувати зарплату на картку працівнику, так і частково на картку, а частково – готівкою через касу. У такому разі проблем із копійками не буде.

Якщо ж перераховувати кошти на картки поки що не прийнятний варіант для підприємства, то зауважимо, що при нарахуванні та виплаті заробітної плати СГ не має право вдаватися до заокруглень. Це не передбачено нормами. Тоді як при нарахуванні заробітної плати та при проведенні утримань з неї всі розрахунки здійснюються з точністю до 1 копійки. Відповідно, в результаті всіх розрахунків може бути отримана сума заробітної плати до виплати теж з точністю до 1 копійки.

 

Повністю готівковий розрахунок

Відповідно до ст. 23 Закону про оплату праці заробітна плата працівників підприємств на території України виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на території України.

Тобто СГ-роботодавець зобов’язаний виплатити заробітну плату у грошових одиницях, які перебувають у обігу. А оскільки дрібні копійки (1, 2, 5) з 1 жовтня 2019 року вилучено з обігу, тобто вони не є засобом платежу, то виплатити готівкою частину зарплати у сумі менше як 10 копійок роботодавець не зможе.

Саме нарахування заробітної плати не варто заокруглювати, адже про можливість такого заокруглення у Постановах № 25 та №82 нічого не сказано. Там установлені лише правила округлення загальних у чеку сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги).

Крім того, від нарахованої суми зарплати розраховуються податки та суми ЄСВ, а в наслідок заокруглень (наприклад, якщо відбувається заокруглення в бік зменшення) виникає недоплата податків та ЄСВ на кілька копійок.

Радимо саме виплачувати зарплату у сумі, кратній 10 копійкам, а ось дрібні копійки потрібно залишити на наступний місяць.

Варіант. 1 Якщо виплата зарплати в бік зменшення

Вважаємо, що такий підхід не має трактуватися Держпраці як виплата зарплати в неповному обсязі чи несвоєчасна виплата. Адже, як на початку ми зазначали, роботодавець не може ні фактично, ні юридично виплатити копійки 1, 2, 5, тобто з 1 жовтня він не має підстав виплачувати готівкою частину зарплати у сумі менше як 10 копійок, а тому не має бути мови про недоплату зарплати чи про її несвоєчасну сплату.

Зауважимо, що у Відомості нарахування зарплати (у графі «Виплачено») та у Відомості на виплату готівки слід зазначати суми зарплати вже заокруглені, тобто без дрібних копійок (1, 2, 5).

Варіант 2. Якщо виплата зарплати в бік збільшення

Як варіант, щоб уникнути невизначеності, що описана у Варіанті 1, можна застосовувати округлення у бік збільшення суми до виплати. Втім у такому разі виникне дебетовий залишок на субрахунку 661, тобто працівник нам винен.

Усе про зарплату і кадри
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Тому постає питання – а чи має право роботодавець відняти переплачені копійки при розрахунку суми до виплати у наступному місяці? Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму ВСУ №13 виплата зайвих копійок не є лічильною помилкою. А тому формально роботодавець не має права утримати переплачені суми при розрахунку зарплати у наступному місяці. Але знову ж таки, зважаючи на величину сум, якщо вони не більше 1 гривні чи 10 копійок, чи буде це проблемою на практиці? Вважаємо, що за аналогією з округленням у бік зменшення до одного знака після коми, якщо ми обираємо варіант округлення в межах 10 копійок, проблем не має бути.

Втім, при виборі такого варіанту, зверніть увагу, що при виплаті більшої суми зарплати, ніж фактично розраховано до виплати, слід сплатити ПДФО, військовий збір та ЄСВ з урахуванням таких переплат – щоб уникнути штрафних санкцій вже від ДФС за несплату цих платежів із зайво виплачених сум.

Обраний шлях заокруглення виплати зарплати радимо закріпити в положенні про виплату заробітної плати.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі