Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Курсові різниці при відшкодуванні працівнику витрат на відрядження

Працівник повернувся із закордонного відрядження (аванс не видавався, валюта - євро). Курс на дату затвердження авансового звіту - 31.264704. Курс на дату відшкодування працівнику коштів - 31.146302 (зменшився). Куди списати різницю, що утворилась на рахунку 3721, як наслідок різниці курсу?

Згідно з п. 8 П(С)БО 21 визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату балансу, а також на дату здійснення госпоперації в її межах або за всією статтею (відповідно до облікової політики).

Оскільки у підприємства була валютна заборгованість перед працівником, то при її погашені в зміні курсу НБУ виникають курсові різниці.

Якщо курс НБУ зростає, відображають витрати проведенням Дт 945 Кт 372, а якщо він знижується — дохід кореспонденцією Дт 372 Кт 714. Однак можливий варіант і відображення таких курсових різниць у складі субрахунку 719 «Iнші доходи від операційної діяльності» або субрахунку 949 «Iнші витрати операційної діяльності».

Зважаючи на дану ситуацію, у підприємства виникає позитивна курсова різниця, яка відноситься до доходу проведенням Дт 3721 Кт 714 (або 719).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Витрати , Відрядження , Курсові різниці

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі